Naturalny szampon dla dzieci – dlaczego warto?

Skóra głowy dziecka oraz delikatne włosy wymagają innej pielęgnacji, niż u dorosłego człowieka. Zawarte substancje w tradycyjnych szamponach mogą wpływać negatywnie na wrażliwą skórę u najmłodszych, a nawet mogą stanowić źródło alergii i podrażnień. Przekonaj się jak w prosty sposób zadbać o zdrowie i komfort dziecka podczas kąpieli i jak istotne w obecnych czasach jest świadome wybieranie naturalnych produktów myjących.

Szampon z naturalnych składników – działanie i korzyści

Każdy rodzic z pewnością zdaje sobie sprawę, że dla dziecka konieczny jest zakup starannie wyselekcjonowanych szamponów o łagodnym składzie, które nie będą zawierały sztucznych substancji. Ważne jest, aby szampon nie szczypał w oczy, działał nawilżająco i miał odżywcze właściwości. Wybierając szampon dla dzieci warto zwrócić uwagę nie tylko na występowanie naturalnych składników, ale także posiadane certyfikaty, które są gwarancją wysokiej jakości ekologicznych produktów.

Hipoalergiczny szampon dla dzieci powinien być bezzapachowy, ponieważ wszystkie słodkie i kwiatowe zapachy świadczą o obecności chemicznych detergentów. Stosowanie w pełni organicznych produktów zapewni Twojemu dziecku naturalną ochronę, nie wywołując tendencji alergicznych i podrażnień skóry. Obecnie wielu producentów kosmetycznych wykorzystuje chemiczne zamienniki, ze względu na niższe koszty dystrybucji, a systematyczne stosowanie takich preparatów naraża skórę dziecka na przesuszenie oraz spowolnienie naturalnego cyklu wzrostu włosa. Ponadto w wielu przypadkach szampony o mało atrakcyjnym składzie, przynoszą efekty odwrotne od zamierzonego powodując łupież, przerzedzenie się włosków, platanie się kosmyków czy nadmierne puszenie się. Są to jasne sygnały informujące o niewłaściwym składzie kosmetyku i należy czym prędzej zmienić szampon na delikatniejszy i silniej nawilżający.

szampon dla dzieci

Unikaj SLS, parabenów i substancji konserwujących

Dobry naturalny szampon dla dzieci to taki, który nie zawiera SLS lub SLES, parafiny oraz olei mineralnych pochodzących z destylacji ropy naftowej. Sodium Laureth Sulphate to po prostu detergent, który odpowiada za pienienie się szamponu i tym samym działa podrażniająco na skórę głowy oraz oczy dziecka. W sklepach najczęściej spotykane marki dziecięcych kosmetyków mają zazwyczaj łagodny skład, jednak wciąż możemy w nich znaleźć zamienniki chemicznych konserwantów jak pochodna formaldehydu oraz liczne substancje zapachowe. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem stosowanie naturalnego i organicznego szamponu dla dzieci, bez chemii oraz bez SLS. Tak ekologiczny szampon zawiera substancje aktywne, jak na przykład organiczną serwatkę mleczną z odżywczymi aminokwasami. Ponadto, możemy w nich znaleźć dobroczynny ekstrakt z liści aloesu, który działa nawilżająco i przeciwzapalnie, a także glicerynę – naturalny emolienty, zapobiegający wysuszeniu skóry głowy i wykazujący się działaniem bakteriostatycznym. Składnikami wytwarzanymi na bazie naturalnych komponentów, które charakteryzują się działaniem nawilżającym i odżywczym, są również organiczne oleje nierafinowane, masło shea oraz oliwka. Zadbaj o skórę głowy swojego dziecka i świadomie wybieraj preparaty kosmetyczne.