Idealny makijaż wieczorowy

Makijaż to nieodłączny element kobiecej stylizacji, podkreśla urodę, dodaje wdzięku i pewności siebie. Makijaż powinien być dostosowany do sytuacji i okazji, inny makijaż wykonywany jest na co dzień, inny do pracy, a inny na wyjątkową okazję.

Szczególne znaczenie ma makijaż wieczorowy, nakładany zazwyczaj na imprezę w nocnym klubie, zabawę sylwestrową, studniówkę czy też bal karnawałowy.
Poniżej przedstawiamy kilka rad, na co należy zwrócić uwagę przygotowując makijaż wieczorowy. 

Makijaż wieczorowy to przysłowiowa wisienka na torcie w stosunku do błyszczącej, wyjątkowej i niepowtarzalnej stylizacji. Cechą makijażu wieczorowego jest mocne podkreślenie oczu i ust, ponadto jest on znacznie bardziej ekstrawagancki w stosunku do makijażu codziennego. Bez obawy możemy pozwolić sobie na bardziej nasycone kolory cieni do powiek, pomadki, efektowne i seksowne sztuczne rzęsy, a także dodatkowe rozwiązania estetyczne typu brokat. 

Natura gazetka

Aktualna gazetka promocyjna drogerii NATURA

O czym należy pamiętać wykonując makijaż wieczorowy?

Makijaż wieczorowy – wbrew pozorom – może mieć różny charakter, czyli być mniej lub bardziej wyrazisty, wybór konkretnego rozwiązania zależy przede wszystkim od typu imprezy – jeśli jest to elegancki bal bądź wesele, wybieramy makijaż bardziej stonowany i subtelny, rezygnując z połyskujących dodatków czy sztucznych rzęs na rzecz jasnych, lekko rozświetlanych cieni , dopełnionych czarną, wyraźną kreską, wykonaną na powiece eyelinerem. 

Jeśli jest to impreza sylwestrowa lub impreza w klubie, idealnie sprawdzi się makijaż oparty przede wszystkim na czarnym cieniu, rozprowadzanym aż po luk brwiowy, zwracając przy tym uwagę na to, by nie wyglądał on karykaturalnie. Ponadto należy uwzględnić na oświetlenia pomieszczenia, w którym będziemy się bawić – jeśli jest to światło świec lub sztuczne, powinniśmy unikać makijażu bardzo jasnego, który pochłania kolory, a to oznacza, że mało wyraźny makijaż może być niewidoczny.

Ważną kwestią jest także typ urody danej kobiety oraz jej indywidualny gust – nieodpowiednio wykonany makijaż wieczorowy może skutecznie zepsuć nie tylko wygląd, ale także humor. Warto także pomyśleć o odpowiednim utrwaleniu makijażu, stosując do jego wykonania kosmetyki wodoodporne. 

Utrwalanie makijażu wieczorowego

Makijaż wieczorowy – z założenia – powinien trzymać się przez całą noc. Przed jego przygotowaniem należy dokładnie oczyścić twarz, dokładnie umyć, usunąć martwy naskórek za pomocą peelingu, a następnie nawilżyć. Pomocna okazuje się także odpowiednia baza pod makijaż oraz nałożenie transparentnego pudru.

Nawilżyć należy także usta, a następnie nałożyć niewielką ilość pomadki. Ponadto makijaż można utrwalić za pomocą dostępnych w drogeriach fixerów oraz lakieru do włosów.