Jakie lampy wybrać do pokoju dziecięcego?

Dobór odpowiednich lamp do pokoju dziecięcego może być poważnym wyzwaniem, jeśli nie wiemy, według jakich zasad postępować. Jeśli nie wiesz, jakie lampki wybrać, zapraszamy do sprawdzenia naszych porad.

W pokoju dziecięcym spędzają czas nie tylko maluszek, ale również jego rodzice. Jest on używany najczęściej przez cały dzień – nie tylko za dnia, gdy jest oświetlony naturalnym światłem, ale również wieczorem i w nocy, gdy dziecko kładzie się do snu lub wtedy, gdy budzi się w nocy i wymaga pomocy rodziców. W związku z tym oświetlenie w pokoju dziecięcym powinno odzwierciedlać potrzeby dziecka oraz rodziców. Jedna lampa to za mało – warto wybrać kilka, aby móc stworzyć taką scenerię świetlną, która będzie pasowała do danej chwili.

Lampa ogólna

Przede wszystkim w pokoju dziecka powinna znaleźć się lampa ogólna, której zadaniem jest całościowe oświetlenie przestrzeni. Będzie niezastąpiona wtedy, gdy chcemy po prostu uzyskać jasne światło w pomieszczeniu – przy zabawie z dzieckiem, przy przewijaniu, podczas sprzątania. Lampa ogólna może być także dekoracyjna – obecnie w sprzedaży znajdziemy różne ozdobne lampy, na przykład z kloszami materiałowymi drukowanymi w gwiazdki i inne wzorki. Możemy dopasować je również do innych elementów aranżacji pokoju, na przykład pościeli, dywanu.

Lampy dodatkowe

Oprócz lampy ogólnej w pokoiku dziecka pomocne będą również lampy dodatkowe. Dzięki nim możemy łatwo dopasować stopień oświetlenia do indywidualnych potrzeb. Na pewno warto sprawdzić http://www.lampsandco.pl/kategoria/lampy-dla-dzieci – postawione przy łóżeczku zapewniają miękkie, rozproszone światło idealne do usypiania malucha. Możemy wybrać lampki na stolik lub komodę, albo stojące.

Dodatki w formie oświetlenia

Jako lampki dodatkowe możemy też zakupić te dekoracyjne, na przykład girlandy świetlne cotton balls. Włączone dają stylowy efekt i sprawiają, że wnętrze wygląda jeszcze bardziej stylowo. Można je ulokować przy łóżeczku dziecięcym, zwiesić z karnisza lub położyć na meblach, dzięki czemu mają one szerokie zastosowanie.

 

Materiał zewnętrzny