Proszek do prania – rodzaje. Jaki wybrać proszek dla niemowląt?

Proszek do prania jest podstawowym detergentem o właściwościach czyszczących. Można go stosować do wszystkich typów pralek, jak też wykorzystywać do prania ręcznego. Skutecznie eliminuje plamy i zabrudzenia, a dodatkowo pozostawia na ubraniach świeży, przyjemny zapach.

Proszek do prania – do koloru, do białego 

Proszek do prania to detergent niezbędny w każdym domu, należący do chemii gospodarczej. Pozwala na utrzymanie tkanin w nieskazitelnej czystości, a dodatkowo gwarantuje dobrą jakość ubrań na dłużej. W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępne są rozmaite proszki do prania, oferowane przez różnych producentów. Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje: proszek do prania do koloru oraz proszek do prania do białego. Obok nich można znaleźć także inną kategorię – proszki do prania dla niemowląt i dzieci, które odpowiadają na potrzeby delikatnej skóry maluszka. Nowoczesne proszki do prania skutecznie eliminują różnego typu plamy i zabrudzenia, zapewniając czystość oraz trwałość koloru. Przeciwdziałają szarzeniu ubrań oraz mechaceniu i pozostawiają na tkaninach długotrwały, przyjemny zapach świeżości. Proszki do prania znajdują zastosowanie do wszystkich typów pralek. Używa się ich także do prania ręcznego. Ich innowacyjna formuła zawiera wiele składników aktywnych, które są gwarancją dogłębnej czystości. 

Proszek do prania dla niemowląt – jaki stosować?

Proszek do prania dla niemowląt powinien być hipoalergiczny. Ważne jest, aby miał neutralny zapach. Skóra niemowlęcia jest niezwykle delikatna i wrażliwa, dlatego tak istotne jest stosowanie odpowiednich detergentów, które nie będą wywoływać podrażnień. Specjalny proszek do prania dla niemowląt ma zastosowanie przynajmniej do 6. miesiąca życia maluszka. Zgodnie z zaleceniami Instytutu Matki i Dziecka czas używania tego rodzaju środka warto przedłużyć do ukończenia 1. roku życia. Niewskazane jest stosowanie proszku do prania dla niemowląt dłużej niż do 2-3. roku, gdyż skóra dziecka przyzwyczaja się, co powoduje trudności w odstawieniu i zastąpieniu go innym detergentem. Proszki do prania przeznaczone dla dzieci powinny przejść testy dermatologiczne. W swoim składzie nie mogą zawierać parabenów i barwników. 

Ekologiczne proszki do prania dla niemowląt 

Na rynku dostępne są ekologiczne proszki do prania dla niemowląt. Są to detergenty pozbawione takich związków jak konserwanty, barwniki, chemiczne substancje zapachowe oraz enzymy odpowiedzialne za wywoływanie alergii. Tego rodzaju proszki do prania są neutralne, a tym samym przyjazne dla delikatnej i wrażliwej skóry niemowlęcia. Ich skład nierzadko bazuje na mydle roślinnym. 

 

Artykuł partnera