Dziecięcy pokój jak z bajki

Po pierwsze – dziecko

Ulubiony superbohater, księżniczka czy postać z kreskówi? Mamy w domu małego artystę, naukowca albo poszukiwacza przygód? Wnętrze, w którym przebywa nasza pociecha powinno być dopasowane do jego upodobań. Pamiętajmy o tym, jak ważne są w rozwoju kolory, ale nie wybierajmy tych zbyt intensywnych. Ciepłe barwy mogą pozytywnie wpływać na nastrój naszego dziecka, ale te ostre powodować nerwowość.  Modne ściany w minimalistycznych odcieniach szarości, beżu i bieli nie muszą oznaczać nudy w pokoju naszego malucha.  Na Bonami.pl możemy znaleźć szeroki wybór naklejek z ulubionymi postaciami z bajek, które ożywią puste ściany. „Ciekawe rozwiązania proponuje marka Fanastick” – mówi Joanna Makul – „Obok popularnego motywu z Krainy Lodu, na Bonami.pl możemy znaleźć także sylwetki bohaterów bajek, które świecą w ciemności. W parę minut odmienimy wnętrze i sprawimy radość dziecku”.

Odpowiednio zaaranżowany pokój  może pomieścić wszystko, czego potrzebuje nasz maluch. Warto pomyśleć o miejscu do przechowywania, który ułatwi dziecku utrzymanie porządku. Czerwony pojemnik kwadratowy w kształcie klocka LEGO, a może kuferek Star Wars? Nasze dziecko chętniej pozbiera do nich zabawki czy szkolne przybory.  Duża kolekcja resoraków? Możemy ją wyeksponować na drewnianej półce w kształcie auta. Unlimited Design for kids to czeskie studio projektowe, które stworzyło akcesoria łączące zabawę z funkcjonalnością. Półka może posłużyć jako garaż, parking, a przede wszystkim jako miejsce dla ulubionych samochodów naszego synka.

Przy szerokim dostępie do nowych technologii nie zawsze jest nam łatwo w tradycyjny sposób zainspirować dziecko do twórczej zabawy. Proste, znane rozwiązania nie spełniają  już oczekiwań naszych szkrabów. Warto wesprzeć malucha w rozwijaniu kreatywności – zmontujmy wspólnie kartonowy domek i przyozdóbmy go razem.  Przygotowanie własnej kryjówki, na pewno rozbudzi logiczne myślenie i zainspiruje pociechę do dalszej zabawy z rówieśnikami.  „Małym artystom powinna też przypaść do gustu ogromna kolorowanka, którą można przykleić do ściany i śmiało po niej rysować”- dodaje Joanna Makul, ekspert Bonami.pl

Wyposażenie pokoju dziecka

Wszystko pod ręką

W pokoju dziecka najistotniejsze są szczegóły. Warto wprowadzić w życie malucha trochę samodzielności, kupując ciekawy zegar z budzikiem w kształcie rycerza LEGO lub skarbonkę, która wygląda jak filmowy R2D2. To pierwsze kroki w stronę zarządzania własnymi funduszami i czasem.  Przyborniki szkolne i pudełka z szufladkami dostępne na Bonami.pl, jak te od Tri-Coastal Design w kształcie robota, umilą naukę, która często kojarzy się z przykrym obowiązkiem.

Miejsce do odpoczynku

Przy aranżacji pokoju nie powinniśmy zapominać o przestrzeni do wypoczynku. Odpowiednie miejsce  do snu to lepsza koncentracja, samopoczucie i prawidłowy rozwój naszego dziecka. „Naszej księżniczce powinno spodobać się różowe łóżeczko dziecięce Roba Castle” – mówi Joanna Makul, ekspert Bonami.pl – „Wygląda jak królewskie łoże z zamkowej komnaty, a my możemy być spokojni o ostre krawędzie. To bezpieczny i wygodny mebel”.

Odpoczynkowi naszych pociech sprzyjać będzie również pościel z wizerunkiem myszki Mickey, komplety do łóżeczek niemowlaka, nocne lampki przypominające postaci z bajek, a nawet indiański hamak. Tego typu designerskie dodatki do dziecięcego pokoju znajdziemy w ofercie klubu zakupowego Bonami.pl.

Pokoje dziecięce są najbardziej wielofunkcyjnymi wnętrzami w naszych domach. Często dla pociechy są biurem i sypialnią, łączą miejsce spotkań z rówieśnikami z zacisznym kącikiem.  Rozwiązań dla każdego ze wspólnych pomysłów rodziców i dzieci poszukajmy na Bonami.pl. Spróbujmy zapewnić naszym dzieciom przestrzeń, w której będą się czuły dobrze.