Jakie buty wybrać na wf dla dziecka?

Przygotowując wyprawkę szkolną dla ucznia, nie można zapomnieć o zakupie odpowiednich butów na zajęcia wychowania fizycznego. Powinno być to obuwie wygodne, przewiewne, a także wytrzymałe i odporne na dziecięce aktywności oraz uprawianie różnych sportów. Warto także pamiętać o tym, by buty podobały się dziecku, bo dzięki temu będzie ono chętniej ćwiczyło.

Uczeń, który ma już za sobą rok szkolny, sam podpowie rodzicom, jakich butów na wf potrzebuje najbardziej. Starsze dzieci mają często ulubione dyscypliny sportowe, więc przy wyborze obuwia można kierować się ich preferencjami. Trudniejsze zadanie stoi przed opiekunami pierwszaków. Muszą oni bowiem dobrać dziecku takie buty, które sprawdzą się podczas wielu różnych sportów. Tzw. adidasy będą musiały pasować zarówno do treningów ogólnorozwojowych, gier zespołowych, jak i aktywności na świeżym powietrzu. Warto wiedzieć jakimi zasadami kierować się przy wyborze butów do ćwiczeń, tak by były wygodne i solidne.

Jakie buty na wf wybrać?

Szukając obuwia dla dziecka, należy przede wszystkim kierować się ich wysoką jakością, a także właściwym rozmiarem i modelem dopasowanym do kształtu rozwijających się stóp. Buty nie powinny być zbyt luźne, ponieważ mogą powodować dyskomfort, a nawet zaburzać równowagę i spowodować kontuzję. Z kolei, za ciasne trampki mogą sprawiać ból i wpłynąć na późniejsze deformacje stóp. Długość wkładki nie powinna, więc być większa niż 0,5 cm od właściwej długości stopy, a model należy dopasować do ich szerokości i podbicia. Najłatwiej dobrać, więc buty, które są sznurowane, dzięki czemu noga będzie w nich stabilna.

buty Nike

Czym kierować się wybierając buty na wf?

Mimo iż buty na wf prawdopodobnie nie starczą na dłużej niż jeden sezon, nie warto kierować się przy ich wyborze wyłącznie wysokością ceny. Wybór butów jest obecnie tak duży, że w rozsądnej kwocie można znaleźć modele, które nie tylko będą ułatwiały ćwiczenia, ale nawet mogą wpłynąć na poprawę wyników sportowych (przykładowe modele można obejrzeć tutaj: https://www.eobuwie.com.pl/sport/dzieciece.html). Dzięki takiej inwestycji uczeń będzie czuł się swobodnie na zajęciach wychowania fizycznego, a może nawet odkryje w sobie pasję do wybranej dyscypliny. Buty sportowe rekomendowane dla dzieci wykonane są z najlepszych gatunkowo tworzyw sztucznych, a często nawet skóry naturalnej. Wykorzystane do ich produkcji tkaniny są przewiewne, a wkładka chłonna, co zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza oraz odprowadzanie wilgoci do zewnątrz buta. Istotna jest także antypoślizgowa podeszwa, dzięki której dziecko będzie czuło się pewnie podczas aktywności w sali gimnastycznej oraz na boisku. Użyte do wykonania butów materiały powodują nawet, że młodzieżowe trampki są lekkie, amortyzują drgania i stabilizują stopę, dzięki czemu aparatu ruchu nie jest nadmiernie obciążony i narażony na kontuzje.

Buty na wf a rodzaje sportów

Dawniej uczniowie ćwiczyli w tenisówkach, a dziś mogą wybierać spośród wielu modeli butów sportowych, które wspierają ich rozwój ruchowy. Warto pamiętać o tym, by postawić na uniwersalne buty, które sprawdzą się podczas różnego rodzaju ćwiczeń. Piłkarskie „korki” nie będą bowiem nadawały się do gry w koszykówkę czy piłkę siatkową. Wysokiej jakości buty na wf powinny także spełniać wymagania na treningach sportowych, na które dziecko będzie uczęszczało poza zajęciami lekcyjnymi.

buty na wf

Buty na wf dla chłopca

Pod względem wykorzystanych materiałów buty przeznaczone dla chłopców i dziewcząt niczym się nie różnią. W niektórych inne jest natomiast wzornictwo oraz kolorystyka. Wśród modeli skierowanych do chłopców dominują klasyczne kolory, takie jak: granaty, szarości, biele i czernie. Z kolei, w bardziej krzykliwych barwach np. limonkowych, pomarańczowych i żółtych występują częściej buty przeznaczone do konkretnych dyscyplin np. piłki nożnej.

Buty na wf dla dziewczynki 

Dziewczynki również chcą dobrze wyglądać podczas ćwiczeń i z powodzeniem mogą wybrać dla siebie modne modele butów. W tym sezonie mogą one postawić na pastelowe odcienie mięty, beżu, błękitu, różu lub beżu. Niektóre buty sportowe zdobione są również kobiecymi wzorami, aplikacjami i wielobarwnymi sznurówkami. Wybór jest więc bardzo duży i z łatwością można dobrać wygodne i estetyczne buty, które sprawdzą się podczas ćwiczeń.

 

Artykuł sponsorowany