Parasolka dla dziecka

Niestety deszcz i kiepska pogoda może dopaść dziecko w drodze do domu, na spacerze, w czasie powrotu ze szkoły czy przedszkola. Wspólne skakanie przez kałuże z rodzicem na pewno to ciekawa zabawa, jednak nie w czasie silnej ulewy. Warto pomyśleć o dobrej parasolce przeciwdeszczowej dla naszego dziecka. Jaką parasolkę dla dziecka warto wybrać? Co powinno być najważniejsze w trakcie zakupu, na co zwracać uwagę.

parasolka biedronka

Jaką parasolkę dla dziecka wybrać?

Oferta parasolek dla dzieci jest obecnie bardzo szeroka i zróżnicowana. Parasole dla najmłodszych mają ciekawą stylistykę a niejednokrotnie także nietypowym kształtem. Jak tą parasolkę dla dziecka wybrać?

Najlepiej będzie wybierać wspólnie, ponieważ dziecko ma już swoje ulubione kolory, postacie z bajek, zwierzęta, zainteresowania. Dla dorosłego parasolka będzie ciekawym elementem użytkowym, albo gustownym dodatkiem, ale dla dziecka to przedmiot, który może mieć niezwykle bajkową estetykę. Warto wybrać się na zakupy razem, wtedy dziecko będzie mogło samo zdecydować co wybrać.

Oczywiście istotne będą kwestie praktyczne, dlatego trzeba zwracać uwagę na to czy produkt jest solidnie wykonany. Parasolka dziecięca z całą pewnością nie będzie traktowana przez dziecko tak ostrożnie, jakbyśmy sobie tego życzyli. Warto wybrać model z solidnym stelażem, który sprawi, że dziecko nie połamie takiej parasolki bardzo szybko. Nie będzie również problemów ze stukaniem parasolką o chodnik. Dziecięca wyobraźnia znajdzie zapewne jeszcze wiele innych zastosowań dla parasolki niż tylko ochrona przeciwdeszczowa. Im lepszej jakości model wybierzemy tym można oczekiwać, że dziecko dłużej będzie z niego korzystać.

Warto także kierować się odpowiednimi gabarytami. Parasolka dla dziecka oczywiście nie może być ciężka i nieporęczna. Nie powinna posiadać również długiego drążka. Trzeba pamiętać, że dziecko ma pewne ograniczenia, nie jest duże i nie będzie w stanie poradzić sobie z dużą parasolką. Parasolka, która ma około 55-60 cm długości i średnicę 65-70 cm, będzie się dobrze sprawdzać. Parasolka o takich wymiarach dla dziecka będzie poręczna.

parasol dziecięcy barbie różowy parasolka disney

Wybór parasolek dla dzieci jest bardzo szeroki, aż trudno będzie zdecydować się na konkretny model. Nawet po zawężeniu wyników wyszukiwania do tych parasolek, które mają odpowiednie gabaryty, wybraną przez dziecko estetykę i solidną konstrukcję. W takiej sytuacji warto zwracać uwagę na kilka kryteriów.

Bloomingville parasolka

Co jeszcze będzie ważne przy wyborze parasolki dla dziecka?

Jest jeszcze kilka kwestii, które warto wziąć pod uwagę, by ostatecznie udało się dla dziecka wybrać odpowiednią parasolkę, która będzie się dobrze w praktyce sprawdzać.

Producent

Oczywiście nie trzeba kupować parasolki od znanego projektanta, ale warto będzie poszukać produkt dobrej jakości od firmy, która dba o swoją markę i stara się przygotowywać parasole, które będą dobrze się prezentować i będą również odpowiednio trwałe. Dobre marki to między innymi: Starpak, Preletti, ADAR, Euro Trade.

Cena

Parasolkę kupimy za kilkanaście, kilkadziesiąt albo nawet kilkaset złotych. Oczywiście nie ma sensu kupować najdroższego produktu i przepłacać, ponieważ w praktyce nic to nie wniesie i nie będzie korzystne. Dziecko ma mieć dobrą jakościowo parasolkę, która spełni swoje zadanie.

Nietypowe kształty i ozdoby

Takie różnorakie dodatki mają w jakieś mierze parasolkę odmienić, jednak trzeba się liczyć z tym, że mogą podnieć cenę.

Zamykanie i otwieranie

To niezwykle ważne, by mechanizm parasolki był wygodny w obsłudze. W końcu będzie korzystać z niej dziecko, nie może więc mieć takiej parasolki, którą będzie się trudno otwierało i zamykało. Mechanizm nie powinien się też mechanicznie otwierać jednym przyciskiem, ponieważ dziecko może sobie zrobić nim krzywdę.

Zdjęcia pobrane ze strony: www.zlotesklepy.pl