Kreatywne zabawki dla 10 latka

Zabawa to najlepszy sposób na relaks, ale też na rozwijanie wyobraźni i różnego typu zdolności. O tym, że edukacja i nauka idą w dobranej parze nie trzeba raczej nikogo przekonywać. O ile wybór zabawek dla kilkulatków, które będą kreatywne i rozwijające, wydaje się łatwe, o tyle zakupy dla 10 latka są już nieco trudniejsze. To etap, gdy dziecko ma określone pasje i zainteresowania i własne zdanie na wiele tematów. Co kupić dziesięcioletniemu chłopcu?

Gry – nie tylko na konsolę

Choć gry komputerowe i telewizyjne są dobrym pomysłem na prezent, to nie zaszkodzi sprezentować dziecku dobrej gry planszowej, która będzie mogła być użytkowana w gronie kolegów i koleżanek lub w gronie rodzinnym. Dla 10 latka Ekspert sklepu Hulahop.pl poleca na przykład grę planszową Scrabble Original, która jest jedną z popularniejszych gier słownych. To pomysł na kreatywną zabawę dla całej rodziny. Inną ciekawą grą dla dzieci od 10 roku życia jest Santiago – gra oparta na spostrzegawczości i szybkości, która dostarcza świetnej zabawy.

Klocki LEGO – świetny prezent dla 10 latka

Choć zabawa klockami kojarzy się głównie z małymi dziećmi, to akurat po klocki LEGO sięgają zarówno najmłodsi, jak i całkiem dorośli użytkownicy. Obszerne zestawy i tematyczne kolekcje LEGO od lat cieszą fanów wznoszenia budowli, pojazdów i innych elementów przestrzennych z tych małych klocków. Dla dziesięciolatka można polecić szczególnie klocki LEGO Ninjago, które są dostępne w wielu zestawach. Alternatywą dla serii LEGO Ninjago mogą być klocki LEGO Star Wars albo Minecraft, które cieszą się obecnie niezwykłą popularnością i z całą pewnością przypadną do gustu chłopcom.

Książki i komiksy – prezenty dla 10 letnich miłośników czytania

Zabawki i gry to tylko kilka propozycji na udany prezent dla 10 latka. Kolejnym rozwiązaniem, które warto wziąć pod uwagę jest zakup książki lub komiksu. Półki z dziecięcą literaturą uginają się pod niezliczonymi publikacjami, a jeśli nie wiemy, po którą z nich sięgnąć, warto wybrać coś z nowości i bestsellerów.

Zakup prezentu dla 10 latka może być kłopotliwy, jeśli nie wiemy, czym aktualnie interesuje się dziecko, jakie przedmioty już posiada w domu i co mogłoby go ucieszyć. To okazja do zasięgnięcia języka i zapytania wprost rodziców dziecka albo jego rodzeństwa o to, co wybrać na prezent. W razie wątpliwości zawsze można sprezentować 10 latkowi bon zakupowy do sklepu z zabawkami albo do księgarni, by samodzielnie mógł wybrać to, co aktualnie najbardziej go interesuje.  

Materiał zewnętrzny