Uczyć i bawić

Najpopularniejszym hasłem ostatnich lat są zabawki edukacyjne. Bardzo często nawiązują one do konkretnych dziedzin wiedzy, ale również są propozycjami interaktywnymi, czyli w pewien sposób zachęcają dziecko do konkretnego działania.  Ten sposób odkrywa ono świat, poszerza horyzonty i sprawia, że nauka przychodzi nieco prościej, bo przez zabawę.

  1. Rozwijaj możliwości
  2. Zabawka dla każdego
  3. Łączy naukę i zabawę

Rozwijaj możliwości

Dobre zabawki edukacyjne z https://bravis.pl/ wspomagają rozwój dziecka od wczesnego dzieciństwa, choć warto pamiętać, że najbardziej ich działanie zobaczymy u maluchów, które skończyły trzy latka. Ten ważny moment w rozwoju staje się doskonałą okazją do tego, by kształtować umiejętności, budować kreatywność, wzmacniać poczucie własnej wartości także we wspólnych czy rówieśniczych zabawach. To, w jaki sposób zabawka wpływa na rozwój procesów myślenia, koncentrację, samodzielność jest udowodnione przez naukowców i od wieków wykorzystywane przez pedagogów. Obecnie mamy bardzo dużo narzędzi i warto się zastanowić, które będzie najlepsze dla naszego dziecka.

Zabawka dla każdego

Pomimo reklam i chwilowych trendów, podpatrywania, czym bawią się dzieci znajomych lub też jakie tanie zabawki zdobywają popularność, nie znajdziemy jednej dobrej propozycji dla każdego. Dzieci mają różne talenty i umiejętności, a także zainteresowania. I je właśnie warto wyszukiwać, proponując dziecku konkretne aktywności. Pomimo naszych najszczerszych chęci na siłę nie wykreujemy malarza, muzyka, czy amatora astrofizyki. Dobra zabawka przede wszystkim to rozrywka, która pozwala czasem na kilkugodzinną aktywność. Jest bezpieczna i interesująca, a w wielu wypadkach angażuje również rodziców, co ma bardzo duże znaczenie w kształtowaniu relacji.

Łączy naukę i zabawę

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które pozwalają w atrakcyjny sposób „przemycać” naukę – nawet tę bardzo trudną. Popularnością cieszą się zabawki logiczne, zręcznościowe i ogólnorozwojowe. W wielu wariantach można sięgać po aktywności tematyczne, co sprawdza się na przykład wtedy już wiemy, że mamy w domu miłośnika historii, dinozaurów lub anatomii. Warto takie zdolności pielęgnować i rozwijać, bo często inwestycja w przyszłość – nawet jeśli pierwszy krok to puzzle.

Wśród zabawek edukacyjnych popularnością cieszą się te, które pobudzają kreatywność, uczą twórczego rozwiązywania problemów oraz zmieniają wyobraźnię przestrzenną. Te umiejętności sprawdzają się bowiem na każdym etapie rozwoju i edukacji. Warto również stymulować konkretne zmysły i ćwiczyć integrację sensoryczną. To często zabawki, które zaskakują, motywują, pozwalają na niezależne działania.

Artykuł sponsorowany