Bezludna wyspa, muzeum, labirynt. Szwecja dla dzieci, promem

Wakacje to dla dzieci czas beztroskiej zabawy i błogiego odpoczynku. Aby maluchy wspominały je jak najlepiej, warto urozmaicić im letnie miesiące. Jeżeli wycieczki piesze, rowerowe, pikniki za miastem, górskie wędrówki i odpoczynek na plaży mają już za sobą, to może warto się z nimi wybrać w … rejs promem do Szwecji! Ta niezwykła przygoda byłaby świetnym relaksem nie tylko dla pociech, ale także dla dorosłych. Moc atrakcji i wiele niezapomnianych przygód po drugiej stronie Bałtyku to świetny pomysł na rodzinną rozrywkę.

Niezwykłe miejsce, czyli Korona Karola

Rejs ogromnym wycieczkowcem jest dla najmłodszych nie lada frajdą, a to tylko przedsmak wielkiej przygody. Ta niezwykła wycieczka dla dzieci rozpoczyna się w Gdyni, skąd wypływa prom do szwedzkiego miasta położonego na trzydziestu trzech wyspach: Karlskrona. Zostało ono założone w 1680 roku, a jego charakterystyczna nazwa wywodzi się od słów Karol (Karol XI, król Szwecji ) oraz „krona”, co oznacza korona. Po dotarciu na miejsce, najmłodsi, wraz z rodzicami, mogą udać się na zwiedzanie wielu ciekawych miejsc. To niezwykłe miasto na skalistym wybrzeżu Bałtyku warto najpierw obejrzeć z punktu widokowego: archipelag maleńkich wysepek połączonych mostami jest krajobrazem zapierającym dech w piersiach. Warto dodać, że w mieście znajduje się Port Marynarki Wojennej, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, który należy do jednej z trzech największych marynarek wojennych na Bałtyku, czynny do dziś. W tym uroczym, portowym mieście znajdują się elementy fortyfikacji w postaci różnorodnych twierdz oraz piękne, kolorowe domki dzielnicy Wzgórze Brzozowe.

Moc atrakcji dla najmłodszych

Maluchy wraz z rodzicami powinny się udać do Muzeum Marynarki wojennej, znanego także pod nazwą Muzeum Morskiego (Marinmuseum). Aby zbliżyć się do ukrytych pod wodą morskich tajemnic, trzeba zejść do podwodnego tunelu, gdzie można podziwiać elementy zatopionego okrętu. Ponieważ najmłodsi nie lubią się nudzić, przewidziano dla nich również wyprawę na bezludną wyspę. Śladami krasnala Nilsa Holgerssona, uczestnicy wyprawy mogą zmierzyć swoje siły i zdobyć lokalny szczyt. Po kilkugodzinnym zwiedzaniu, warto dać upust energii w parku rozrywki, w którym dzieci w każdym wieku znajdą coś dla siebie. Położony wśród wiejskich pól i lasów Barnens Gård umożliwia maluchom poznanie tajników życia na wsi, gdzie można udać się na przejażdżkę wozem z sianem, koparką, a nawet samemu poprowadzić traktor! Na najmłodszych czekają zjeżdżalnie, trampoliny, park linowy oraz obietnica istnego wodnego szaleństwa. Dzieci nieco starsze, poza przejściem przez tor przeszkód, mogą także wykonać świetny trening umysłu, który polega na rozwiązaniu zadania w tzw. pokoju zagadek. To wszystko można znaleźć w „Labiryncie Przygód” Boda Borg.

Warto również dodać, że rejs do Szwecji byłaby także świetną odskocznią od codzienności dla dorosłych. Poza wspólnym szaleństwem z pociechami, można także zrelaksować się podczas podróży na pokładzie luksusowego statku, gdzie wyśmienita kolacja z widokiem na bezkresne morze jest świetnym zakończeniem aktywnego dnia. Wycieczka do Szwecji, mimo rześkiego, skandynawskiego powietrza jest genialnym pomysłem na krótki, wakacyjny wypad, nawet, gdy urlop już się skończył i nie można sobie pozwolić na wzięcie dodatkowych wolnych dni w pracy. Jeżeli chcesz zapewnić dziecku oraz sobie świetną zabawę i niezapomnianą przygodę, zajrzyj na: https://www.stenaline.pl/do-szwecji/rejsy-turystyczne/szwecja-dla-dzieci

Artykuł sponsorowany