„Piję soki, nie widzę efektów” - gdzie popełniamy błędy?

Picie soków stało się niestety modne. Niestety, bo wciąż wiele osób błędnie dobiera napoje owocowe i warzywne, nie zwracając uwagi na ich skład czy sposób przyrządzania. Wydaje nam się, że wypicie szklanki dowolnego soku jest w stanie przynieść korzyści dla organizmu. Niestety efektem końcowym jest odkładanie się nadmiaru cukru w organizmie, pustki w portfelu i niezadowolenie, bo przecież sok miał pomóc! Jakie błędy popełniamy podczas terapii sokami?

Soki ze sklepowej półki

Najłatwiej jest wybrać się do sklepu i wziąć ulubiony napój z półki. Naszym oczom ukazuje się cała gama smaków, różnorodnych, nierzadko egzotycznych. To napoje, które chętnie pijamy samodzielnie, ale i wykorzystując je do drinków czy smacznych koktajli. Innym razem decydujemy się na wdrożenie do codziennej diety soków, w większej ich ilości. Chcemy schudnąć, poprawić swoją sylwetkę, wzmocnić układ odpornościowy czy cieszyć się promienną cerą i gładką skórą. Kierują nami różne motywy. Co następuje dalej?

Dalej jest niestety tylko i wyłącznie coraz gorzej. Soki nie należą do najdroższych, ale wyszukane smaki czy markowe produkty, jeśli mają być spożywane codziennie, zaczynają wpływać na budżet, przeznaczony na zakup artykułów spożywczych. Dzień za dniem mija, a nasza sylwetka nie jest wymarzoną. Co gorsza, wyniki badań zaczynają odbiegać od normy, próchnica atakuje bardziej niż kiedyś, a skóra wcale się nie zmieniła. Zniechęcamy się do picia soków nie zdając sobie sprawy, że błąd leży w wyborze produktów.

Sklepowe soki są dalekie od wartości odżywczych i naprawdę wyjątkowych walorów smakowych. znajdujemy w nich za to sporo chemii i cukrów, które gromadząc się w organizmie każdego dnia, sprzyjają pogorszeniu samopoczucia i nie tylko.

Sok, który działa!

Zamiast wybierać się do sklepu po sok, powinniśmy pomyśleć nad zakupem urządzenia do domowego przyrządzania wartościowych napojów. Taki wydatek trzeba potraktować niczym inwestycję, ale szybko się zwracającą. Nie możemy jednak popełnić błędu i na tym etapie. Do wyboru mamy dwa główne urządzenia, dzięki którym stworzymy rozmaite soki, wybierając ulubione surowce. Są to sokowirówki oraz wyciskarki.

Jeśli pragniemy, by sok był w pełni wartościowym i przyniósł korzyści naszemu organizmowi, powinniśmy odrzucić pomysł kupna sokowirówki, na rzecz wyciskarki wolnoobrotowej. Wyciskarki nie powodują podnoszenia temperatury w trakcie pracy, jak i utleniania, przez co nie pozbawiają owoców i warzyw, najważniejszych witamin, minerałów i enzymów, które są niezbędne do zachowania zdrowia na długi czas. O niektórych sposobach właśnie na zdrowie, możemy przeczytać na stronie http://sps-ruczaj.pl/.

Niepodważalną zaletą wyciskarek wolnoobrotowych jest możliwość uzyskania soku z dowolnych warzyw i owoców, a także zielonych części roślin, kiełków czy nawet orzechów. Zyskujemy na napojach, które smakują i oddziałują na organizm w taki sposób, na jakim najbardziej nam zależy.

Przyrządzanie soków w domu

Mamy już odpowiednie urządzenie i wybraliśmy ulubione surowce, ale kolejny dzień picia soków sprawia, że odczuwamy bóle głowy i dolegliwości po stronie żołądka. W czym tkwi problem? To ostatni błąd, jaki zdarza nam się popełniać.

Soki trzeba wprowadzać do diety stopniowo. Należy również pić je powoli, małymi łykami, najlepiej pół godziny przed każdym posiłkiem. Musimy również pamiętać o tym, by umiejętnie dobierać warzywa oraz owoce, bo to kwestia kaloryczności soków i dostarczania poszczególnych składników w różnych proporcjach.

Jeśli zastosujemy się do podanych wskazówek, nie popełnimy więcej błędów podczas picia soków, a nasze ciało na pewno podziękuje nam za podaną porcję wartości.

 

Materiał zewnętrzny