Zestaw mebli - proste i funkcjonalne rozwiązanie

Nowoczesne salony są coraz częściej urządzane w stylu vintage, gdzie meble niekoniecznie do siebie pasują. Często są zdobyczami z różnego rodzaju pchlich targów lub wyszukiwane przez internet. Wprowadzają one oryginalny klimat, a pomieszczenie sprawia wrażenie gustownie urządzonego. W pokojach swoich pociech, rodzice stawiają jednak na funkcjonalność. Najpopularniejszym i najlepszym rozwiązaniem jest dla nich gotowy zestaw mebli, który posiada wszystko to, co potrzebne dla ich dziecka. Gdzie więc ich szukać i czy są warte swojej ceny?

Zestaw mebli do pokoju - gdzie znaleźć?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów praktycznie każdy sklep meblowy w swoim asortymencie posiada gotowy zestaw mebli, który idealnie sprawdzi się w niejednym pomieszczeniu. Dzięki temu nie musimy sami dopasowywać pojedynczych egzemplarzy, które na końcu mogą okazać się mało ustawne i nie wyglądać razem dobrze. Sklepy oferują często kilka propozycji jednego zestawu, tak by sprawdził się on zarówno w małych, jak i większych pomieszczeniach. Zazwyczaj jest możliwość zrezygnowania z jakiegoś mebla wchodzącego w skład zestawu. Zazwyczaj kupno całego kompletu wychodzi znacznie taniej, niż osobno dobrane meble. Oprócz tego mamy pewność, że każdy z elementów będzie do siebie pasować.

Zestaw mebli dla niemowlaka

Już w połowie ciąży rodzice maluszka, który niedługo przyjdzie na świat, mają dużo decyzji do podjęcia. Jedną z nich jest aranżacja przestrzeni, w której będzie przebywać niemowlę. Najważniejszymi aspektami jest zadbanie o komfort i bezpieczeństwo maluszka już od pierwszych chwil jego życia. Rozwiązaniem tego problemu będzie odpowiednio dobrany zestaw mebli dla niemowlaka.

Pierwsze miesiące dziecko spędza w większej części na spaniu. Łóżeczko jest więc jednym z kluczowych elementów wyposażenia takiego zestawu. Powinno być ono bezpieczne, wygodne i trwałe. Kolejnym niezbędnym meblem jest przewijak, który cechuje odpowiednia wysokość, tak aby nie zmuszać rodziców do nadmiernego schylania się, co w konsekwencji mogłoby powodować dyskomfort i bóle pleców. Konstrukcja samego mebla musi być zaprojektowana tak, by dziecko podczas przewijania nie miało szansy wypaść lub skulać się z przewijaka.

W zestawie mebli dla niemowlaka dobrze jakby znalazło się też krzesło dla mam do karmienia lub po prostu do siedzenia z dzieckiem na ręku. Przydatnym dodatkiem okaże się siedzisko z funkcją bujania, która pozwoli na szybkie uspokojenie malucha i ułatwi mu zaśnięcie w ramionach mamy.

zestaw mebli

Zestaw mebli dziecięcych

Z czasem nasza pociecha wyrasta z kołyski i potrzebuje więcej przestrzeni dla siebie. Przychodzi czas, w którym należy zainwestować w nowe łóżko oraz zestaw mebli dziecięcych. Z wiekiem zmieniają się również potrzeby najmłodszych, rozwijają się powoli ich zainteresowania, w związku z czym dzieci zaczynają lubić określone rzeczy. Ułatwia nam to bez wątpienia spersonalizowanie pokoju i dobranie tematycznych dodatków. Dzieci w tym okresie mają bardzo dużo zabawek, potrzebują miejsca do rysowania, układania puzzli i zabawy z rówieśnikami.

W sklepach meblowych znajdziemy duży wybór zestawów mebli dziecięcych zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Oprócz niezbędnego wyposażenia komplety te zawierają czasami ciekawe rozwiązania, takie jak łóżko w kształcie samochodu czy zdobienia z ulubioną postacią z bajki. Te dodatki zachwycają i sprawiają, że dzieci czują się dobrze w swoim pokoju i jest to dla nich idealne miejsce zarówno do zabawy, jak i odpoczynku po długim dniu pełnym wrażeń.

Zestaw mebli młodzieżowych

Wchodząc w wiek dojrzewania zmieniają się potrzeby dziecka. Nastolatki powoli dorastają i wyzbywają się dziecięcych cech. Nie mają już czasu na zabawę, dużą ilość wolnego czasu spędzają ucząc się, serfując po sieci lub spotykając się ze znajomymi. Ich pokój musi spełniać określone funkcje i nie ma w nim już miejsca na zabawki.

Zestaw mebli młodzieżowych musi zawierać przede wszystkim łóżko, w którym będzie można porządnie się wyspać oraz zrelaksować. Nie może również zabraknąć dużego biurka z wygodnym krzesłem, które zapewni jak największy komfort podczas długich godzin nauki. Pojemne szafki powinny pomieścić wszystkie ubrania nastolatków, którzy często zmieniają swój styl. Młodzieżowy pokój powinien być miejscem, w którym młody człowiek może zarówno rozwijać swoje pasje, jak i odpoczywać po ciężkim dniu.

Materiał partnera zewnętrznego, lozkadladzieci.com.pl