Sposób bujania a rozwój dziecka

Wszędzie można spotkać się z informacjami, że czas ciąży ma kluczowe znaczenie dla całego życia człowieka. Z jednej strony dziecko się rozwija, z drugiej nowy organizm przegotowuje swoje funkcje do życia w całkowicie nowym świecie. Przyszłe mamy dbają o spokój, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę z tego, że młody organizm odbiera wszelkiego rodzaju bodźce, tym samym kształtuje się jego układ nerwowy i pozostałe. Zapominamy o tym, jak istotna jest właściwa opieka już po narodzinach, ponieważ pierwsze miesiące mają ogromne znaczenie dla organizmu człowieka.

Pierwsze miesiące a rozwój

Pierwsze sześć miesięcy to czas, w którym organizm nie tylko zapoznaje się z całkowicie nowym światem, ale przede wszystkim rozwój poszczególnych układów. Tak naprawdę maluszkowi należy zapewnić maksymalne poczucie bezpieczeństwa, ponieważ ma to kluczowe znaczenie dla jego dalszego rozwoju. Przez pierwsze pół roku po narodzinach układ nerwowy, jak i pozostałe rozwijają się w naprawdę ekspresowym tempie, a to, w jaki sposób odbywa się ten proces, ma wpływ na dalsze życie człowieka. Mówi się, że pierwszy rok życia to najważniejszy rok, ponieważ kształtuje się nasz organizm, ale również uczymy się poznawać całkowicie nowy świat.

Wspieraj rozwój maluszka

Urządzając pokój dla dziecka, można w sposób kluczowy wpływać na to, jak będzie się w nim maluszek czuł. Niewielu rodziców zdaje sobie sprawę z tego, że nie tylko meble mają duże znaczenie, ale również kolory. Jedne i drugie powinny ze sobą współgrać, ale przede wszystkim należy dopilnować, by wpływały pozytywnie na rozwój maluszka. Dlatego planując zagospodarowanie pokoju, warto postawić na minimalną ilość mebli. Mając na uwadze praktyczne zastosowanie pomieszczenia oraz to, że należy zadbać o komfortowe warunki pielęgnowania dziecka, im mniej mebli będzie się tam znajdowało tym lepiej. Wielu rodziców stawia na komodę, w której można będzie schować ubranka i przybory kosmetyczne oraz łóżeczko. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ z czasem można będzie samodzielnie ocenić, co jeszcze jest potrzebne i dokonać zakupu. Mając na uwadze wspieranie maluszka w rozwoju, doskonałym rozwiązaniem będzie kołyska.

Kołyska drewniana dla dziecka

Kołyska dla dziecka

Kołyski są znane od wielu, wielu lat. Wiadomo, że kiedyś bardzo trudno było o łóżeczko, dlatego dbano, by maleństwo można było mieć zawsze przy sobie. Z tego powodu kołyska często jest alternatywą dla tradycyjnego łóżeczka. Czy warto skorzystać z tej możliwości? Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że na rynku można spotkać te, które kołysają się na boki oraz kołysane wzdłuż ciała dziecka. Ten drugi rodzaj jest znacznie bardziej praktycznym rozwiązaniem. Nie tylko pozwala na ustawienie kołyski dla dziecka przy ścianie bądź też łóżku rodziców, ale przede wszystkim ten rodzaj kołysania ma pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Ruchy do przodu i do tyłu są doskonale znane już z łona matki, po narodzinach natomiast w ten sposób usypia się dziecko w ramionach. Kołyska DREAMER™ pozwala na spokojny sen, ponieważ kołysanie w ten sposób uspakaja. Badania wykazały, że regularne korzystanie z tej kołyski pozytywnie wpływa na rozwój układu nerwowego, dzięki temu w późniejszym czasie dziecko znacznie lepiej radzi sobie w sytuacjach nerwowych. Kołyska bujana wzdłuż ciała maluszka może znajdować się w sypialni rodziców, a tym samym można mieć dziecko przy sobie również w nocy. To szczególnie ważne na samym początku, ponieważ zarówno rodzice, jak i maluch uczą się ze sobą współpracować. Natomiast sam noworodek potrzebuje obecności rodziców, ponieważ pozwala mu to na poczucie bezpieczeństwa.