Udane kontra nieudane prezenty na baby shower. Co warto kupić, a z czego lepiej zrezygnować?

Coraz więcej mam organizuje baby shower, choć w sumie dziwne, że tylko kobiety są na niego zaproszone, ale może to i dobrze, wszak panowie mogą niekoniecznie chcieć uczestniczyć w tego typu przyjęciach, uznawanych za bardzo słodkie. Jednak, będąc zaproszonym na takową uroczystość, konieczne jest podarowanie przyszłej mamie prezentu dla maluszka. Tutaj pojawia się pytanie: co wybrać? W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam udane kontra nieudane prezenty na baby shower. Już teraz jednak zdradzimy, że warto obejrzeć ofertę wózków dziecięcych.

 

Jeden duży prezent

 

Każdy zdaje sobie sprawę, że wydatki, jakie czekają przyszłych rodziców, są bardzo duże. Dlatego też wybierając prezent na baby shower warto pomyśleć o czymś praktyczny, a jednocześnie funkcjonalnym. Zamiast kupowania wielu drobnych upominków można złożyć się na jeden i zakupić np. wózek. Wózki dziecięce i ich oferta jest bardzo duża, dlatego zawsze warto zapytać rodziców czy już mają jakiś wybrany model. Zawsze też można podarować bon podarunkowy. Choć naszym zdaniem rozmowa i zakup modelu, który już wybrali lepiej się sprawdzi. Jeżeli znacie przyszłą mamę bardzo dobrze, to możecie samodzielnie wybrać wózek, dzięki temu odejdzie im choć jeden duży wydatek. Taki prezent wydaje się całkiem dobrym pomysłem.

 

Elektroniczna niania – dla komfortu rodziców

 

Trudno wyobrazić sobie brak elektronicznej niani. To naprawdę duże udogodnienie dla rodziców. Choć rzeczywiście matki potrafią obudzić się, kiedy ich maleństwo delikatnie zakwili, to jednak większość ojców nie jest tak czuła. Zresztą elektroniczna niania przydaje się także później, nawet w przypadku kilkulatków. Dlatego to także jeden z tych bardzo praktycznych i potrzebnych prezentów.

 

Przewijak dla maluszka

 

Ogrom rzeczy, jakie młodzi rodzice muszą zakupić, sprawia, że często albo zapomną, albo też ich budżet nie pozwala im zakupić przewijaka dla dziecka. Cóż nie chodzi o to, aby się mądrzyć, ale niestety jeżeli w nieodpowiednim miejscu przebiera się dziecko, to łatwo może dojść do wypadku, a tego przecież chce się za wszelką ceną uniknąć.  Już kilkumiesięczne dzieci są bardzo ruchliwe, a wystarczy tylko chwila nieuwagi, dlatego warto zdecydować się na zakup takiego prezentu. Jest rzeczywiście praktyczny, ale i wpływa na bezpieczeństwo dziecka, czyli takie 2 w 1.

 

Miś szumiś bądź materacyk monitorujący oddech

 

Niestety nadal zdarzają się przypadku bezdechu sennego u noworodków. Do teraz przyczyny nie są znane. Dlatego warto zabezpieczyć się przed taką tragedią i jeżeli przyszli rodzice jeszcze go nie posiadają, to należy zakupić im materacyk monitorujący oddech. Nie jest on nawet specjalnie kosztowny, a może uratować życie dziecka.  Sen jest dla dziecka naprawdę ważny, wszak podczas niego rozwija się i rośnie, a w tym czasie rodzice mogą chwilę odpocząć. Dlatego bardzo dobrym prezentem jest Miś Szumiś, który imituje dźwięk wód płodowych, dzięki temu dzieciom łatwiej się zasypia, a rodzice mogą choć chwile się zdrzemnąć.

 

Prezentowe faux pas – czyli czego absolutnie nie należy kupować?

 

Mówi się, że za prezent należy podziękować zawsze, ale niestety otrzymując niektóre, można co najwyżej się obrazić. Dlatego też przedstawimy Wam kilka rzeczy, których absolutnie nie należy kupować. Wśród nich pierwsze miejsce zajmuje karnet na siłownie i książki o odchudzaniu. Młode mamy będą miały zdecydowanie więcej na głowie niż samo myślenie o redukcji wagi. Zresztą otrzymując taki prezent może im być zdecydowanie przykro. Nawet jeżeli Wasze intencje nie były podszyte sarkazmem, to warto sobie darować ten upominek. Kolejnym prezentem, którego nie warto komuś kupić jest laktator. W końcu nie każda kobieta może, bądź też chce karmić dziecko.  Wśród prezentowego faux pas trzeba też wymienić książki typu Kamasutra, ale tego już nie skomentujemy. Nie powinno się też kupować prezentów, które nawiązują do stereotypowej "Madki".

 

Wybierając się na baby shower, warto kupić przydatny prezent bądź taki, który nie zrobi przykrości przyszłej mamie.  Warto tutaj skorzystać z naszych pomysłów. Są one naprawdę przydatne i nie musicie obawiać się, że popełnicie faux pas.

Artykuł sponsorowany