Wybór wózka ma znaczenie! Poznajcie powody, dlaczego nie można na tym oszczędzać oraz modele, które są absolutnym must have

Zakup wózka dziecięcego jest nie lada wyzwaniem. Trzeba wziąć pod uwagę wielkość gondoli lub budki, w zależności od tego czy kupujemy wózek głęboki czy spacerówkę, rodzaj kół, dodatkowe zabezpieczenia, a także dostosowanie do wybranych nawierzchni i aktywności rodziców. Na wyborze odpowiedniego wózka, zwłaszcza tego spacerowego nie można oszczędzać. Poznajcie powody, dlaczego nie jest to możliwe. Przedstawimy również modele, w które warto zainwestować.

Po pierwsze: dobry wózek jest odpowiednio wyważony i wykonany z lekkich komponentów

Dla wielu osób bardzo istotna jest waga wózka, a na nią wpływają użyte do jego produkcji materiały. Najwięcej waży stelaż, zatem powinien być wykonany z aluminium. Jeszcze lepiej, gdy znajdziesz model z karbonowym stelażem, który jest ultra lekki, jednak na rynku takich modeli jest jeszcze stosunkowo niewiele, no i osiągają zawrotne ceny. W sytuacji, gdy złożony wózek masz wnosić na 10 piętro zdecydowanie ma to znaczenie, chyba, że chcesz wyrobić muskulaturę i zafundować sobie podnoszenie ciężarów. Ile zatem powinien ważyć stelaż spacerówki. Najlepiej jeśli nie jest to więcej niż 10-11 kg, a najlepiej jeśli waży jeszcze mniej. Koła mogą być żelowe, piankowe albo pompowane dętkowe lub bezdętkowe. 

Po drugie: amortyzacja na wszystkie koła i wygodna rączka, czyli komfort jazdy

Bardzo istotna w przypadku wózków dziecięcych jest amortyzacja na wszystkie koła. Dzięki temu jazda może być przyjemnością. Ty nie męczysz się prowadząc wózek, a dziecko nie odczuwa drgań i nierówności terenu. Zatem chodzenie po żwirowej czy leśnej drodze nie będzie stanowiło już problemu. Warto wybrać koła, które nie ulegają przebiciu na nierównym terenie czy takie, których nie trzeba pompować. Duże znaczenie ma także rączka wózka, która powinna być wykonana z nieśliskiego i lekkiego materiału, a dodatkowo istotne znaczenie ma by można było zmienić jej położenie. Dodatkowy pasek czy hamulec w rączce także może się przydać zwłaszcza, jeśli zamierzasz uprawiać jogging z wózkiem. Na tych elementach zdecydowanie nie można oszczędzać i wpływają one na wyższą cenę wózka. Oparcie siedziska powinno być regulowane do pozycji leżącej. Istotne znaczenie ma również maksymalne obciążenie wózka, gdyż to od niego zależy jak długo posłuży nam spacerówka. Jeśli jest to 15-16 kg, to może w nim podróżować nawet 4-latek.  

Po trzecie: mnogość dodatkowych akcesoriów i wysoce odporna na zabrudzenia tapicerka

W przypadku droższych modeli do dyspozycji mamy wiele ciekawych akcesoriów. Poza standardową folią przeciwdeszczową czy parasolką, a także koszykiem zakupowym, może to być uchwyt na telefon komórkowy, co w dzisiejszych czasach zdecydowanie się sprawdza. Fakt, że nie musisz dokupować poszczególnych akcesoriów w opcji dodatkowej także wpływa na cenę. Koniec końców zatem lepiej zapłacić więcej i nie zajmować się wybieraniem kolejnych uzupełniających elementów. Bardzo ważna jest również tapicerka. Powinna być łatwo zdejmowana, a także wysoce odporna na zabrudzenia. Ten aspekt jest niezwykle istotny, wszak nierzadko maluch w wózku je i pije, również soczki, np. marchewkowe, z których plamy jak wiadomo są trudne do wywabienia.

Poznaj modele wózków, w które warto zainwestować

Decydując się na zakup spacerówki warto wybrać model, który spełni wszystkie oczekiwania w zakresie ergonomii i bezpieczeństwa. Do takich wózków zalicza się Joie Literax 4. Został wyposażony w stosunkowo lekką, aluminiową ramę,  a także obszerną budkę, którą można rozłożyć do pozycji leżącej. Wytrzymałość na obciążenie do 15 kg zapewnia długotrwałe użytkowanie. Na uwagę zasługuje zastosowanie kół bezdętkowych z przodu i pompowanych z tyłu oraz amortyzacja na wszystkie koła. Za taki model trzeba zapłacić jedynie niecałe tysiąc złotych, zatem wysoka jakość w tym przypadku idzie w parze z niską ceną. Jeśli Twój budżet nie jest ograniczony i stawiasz na jakość oraz design, proponujemy Cybex Melio Carbon za nieco ponad 2 tys zł, który jest ultra lekki, gdyż waży poniżej 6 kg. Taki model sprawdzi się dla dziecka w wieku do około 3 roku życia. Bezdętkowe koła z amortyzacją i gumowymi nakładkami są gwarancją najwyższego komfortu jazdy. Podobnie, jak w przypadku Joie Literax 4 możemy rozłożyć budkę do pozycji leżącej oraz złożyć wózek jedną ręką.

Od Ciebie zależy na jaką spacerówkę się zdecydujesz, a przedstawione przez nas modele to kwintesencja najwyższej jakości. Z pewnością ich zakup będzie bardzo opłacalny. Możesz oczywiście wybrać inny model, w oparciu o najważniejsze parametry.

Artykuł sponsorowany