Dlaczego warto używać bibułek do pieluszek wielorazowych?

Myślisz: „pieluszki wielorazowe” i oczami wyobraźni widzisz tradycyjne pieluchy, stosowane wiele lat temu przez nasze mamy i babcie? Dziś nowoczesne i ekologiczne pieluszki wielorazowe nie mają już nic wspólnego z tetrowymi, które po każdy użyciu trzeba było wygotowywać. Dlaczego warto zainwestować w pieluszki wielorazowe? I w końcu - do czego służą papierki do pieluszek, często nazywane również bibułkami?

Pieluszki wielorazowe - dla mam, które chcą być eko

Ekologia, ochrona środowiska i troska o przyszłość naszej planety, to dla Ciebie istotne kwestie, którymi kierujesz się w codziennym życiu? Jako młoda mama, możesz z powodzeniem dbać o naturę, jednocześnie troszcząc się o swoje dziecko. W praktyce wszystko zależy od Twoich codziennych wyborów. Im więcej produktów eko wpada do Twojego koszyka - od artykułów spożywczych i kosmetyków począwszy, na ubraniach i akcesoriach higienicznych skończywszy, tym więcej zyskuje środowisko naturalne.

Warto o tym pamiętać, również podczas codziennej pielęgnacji bobasa. Pierwszym krokiem w trosce o lepsze jutro, jest choćby wybór ekologicznych pieluszek wielorazowych, zamiast ich sztucznych, jednorazowych odpowiedników. Nie oznacza to jednak, że pieluszki jednorazowe nie mogą być eko. Przeciwnie, jak udowadnia choćby polska marka Bambiboo, mogą być one wykonane m.in. z delikatnego i naturalnego włókna bambusowego oraz niebielonej chlorem pulpy drzewnej. Pieluszki wielorazowe natomiast, to propozycja w sam raz dla praktycznych mam, które szukają ekologicznego i ekonomicznego rozwiązania w sam raz dla swojego bobasa.

Zalety pieluszek wielorazowych

Pieluszki wielorazowe to świetna alternatywa dla pieluch jednorazowych. Przede wszystkim są ekonomiczne i jedna pieluszka, po wypraniu, może posłużyć dziecku wiele razy. Ta propozycja z pewnością przypadnie do gustu zwłaszcza tym rodzicom, którzy poszukują sprawdzonych sposobów na ekologiczne i oszczędne pieluszkowanie swoich dzieci.

  • Łatwe pranie

W przeciwieństwie do tego, jak było jeszcze choćby w latach 90., dziś użytkowanie pieluszek wielorazowych sprowadza się głównie do tego, by po każdym zabrudzeniu, wrzucić je do pralki, wyprać i rozwiesić, by wyschły. Właściwie tylko tyle wystarczy, aby pieluszka była znowu czysta, pachnąca i przyjemnie miękka - idealna do ponownego użycia.

  • Oszczędność finansowa

Obecnie stosowanie pieluszek wielorazowych to prawdziwa oszczędność pieniędzy. Patrząc na to, ile pieluch dziennie brudzi każdy niemowlak, często lepszym i tańszym rozwiązaniem okazuje się używanie właśnie pieluszek wielokrotnego użytku, które wystarczy wyprać i wysuszyć, by móc z nich skorzystać ponownie. Nie musisz więc często kupować nowych paczek pieluch - zamiast tego, wystarczy dokupić bibułki do pieluszek wielorazowych.

  • Ładny wygląd

Pieluszki wielorazowe coraz częściej przyciągają uwagę rodziców m.in. wyglądem. W porównaniu do jednorazowych odpowiedników, często mają ładne zdobienia w postaci fantazyjnych i kolorowych wzorów. Do wyboru masz wiele modeli, spośród których, bez trudu znajdziesz coś w sam raz dla swojego maleństwa.

  • Ukłon w stronę natury

Zdecydowana większość pieluszek jednorazowych dostępnych na rynku, zawiera wiele składników chemicznych. Możesz co prawda znaleźć także naturalne pieluszki bambusowe (ciekawostka: bambus to najszybciej rosnąca roślina na świecie!) albo postawić na pieluszki wielorazowe z wkładami z włókniny bambusowej.

Bibułki do pieluszek wielorazowych

Jeśli zdecydujesz się na stosowanie pieluszek wielorazowych, pamiętaj, by dokupić do nich jednorazowe bibułki (nazywane również papierkami lub wkładkami). Znajdziesz je np. na stronie https://bambiboo.eu/pieluszki-wielorazowe/18-jednorazowe-wkladki-bibulki-papierki-z-wlokniny-bambusowej-do-pieluszek-wielorazowych-rolka-100-szt-18x30cm.html. Takie papierki do pieluszek mogą być równie eko, jak same pieluszki - zwłaszcza, jeśli są wykonane z naturalnej i delikatnej w dotyku włókniny bambusowej. Do kieszonki pieluszki wsuwamy wkład chłonny, a w miejscu będącym bezpośrednio pod pupą dziecka kładziemy bibułkę. Dzięki praktycznym napom, możesz tak dopasować rozmiar pieluszki, by jak najlepiej przylegała do ciała dziecka. W razie zabrudzenia, płyn przesiąknie przez warstwę pieluszki, natomiast pozostałe nieczystości zostaną na powierzchni wkładki. Po użyciu, bibułkę do pieluszki wielorazowej należy wyrzucić do kosza.

Takie przyjazne środowisku, jednorazowe papierki dzięki temu, że mają naturalny skład i nie są perfumowane, znacząco zmniejszają ryzyko wystąpienia podrażnień i alergii.

Jeśli dotychczas miałaś więc dylemat, czy lepiej sięgnąć po pieluszki jednorazowe, czy jednak wielorazowe, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przetestować te drugie. Dzięki temu nawet, gdy w domu zabraknie pieluch jednorazowego użytku, zawsze będziesz mieć pod ręką wielorazowe, które wystarczy wyprać.

Materiał partnera