Fotele i pufy - uzupełnienie aranżacji mieszkania

Któż nie lubi po powrocie z pracy do domu, rozsiąść się wygodnie w fotelu przed telewizorem? Towarzystwo osób bliskich i błogie chwile z filiżanką kawy, wymagają jednak komfortu. Zapewni go nam wygodny fotel.

Fotele i pufy do salonu

Fotele i pufy, to niezbędne w salonie meble. Bez nich nie wyobrażamy sobie pełnej aranżacji tego miejsca. Oprócz funkcji praktycznych, muszą spełniać także wymogi wizualne. Idealny fotel i pufy, powinny stylistycznie pasować do reszty wyposażenia salonu. Jaki model wybrać?

  • Fotel typu uszak- to znany wszystkim fotel z wysokim i wąskim oparciem, zakończonym uszami. Pasuje do każdej stylizacji. Występuje w różnych odmianach, kolorach i wzornictwie. Jego okazała prezencja dodaje wnętrzu elegancji i stylu. 
  • Fotel klasyczny- to mebel podobny do poprzedniego, jednak trochę niższy, wykonany z drewna i tapicerowany. Ma charakterystyczne podparcia. Znajdzie zastosowanie w każdym salonie, bez względu na wystrój.
  • Fotel papasan- w kształcie muszelki lub półmiska. Stelaż wykonany z rattanu i do tego wielka, wygodna poducha. To model zdecydowanie do wnętrz nowoczesnych. Nie jest zbyt wygodny i ciężko z niego wstać.
  • Fotel leżak- w nowoczesnym, dużym wnętrzu, będzie stanowił centralną ozdobę salonu. Możliwość zmiany kąta ułożenia i podpórki, sprawiają, że jest niezwykle wygodny. To najlepszy model do relaksu.
  • Pufy- w sklepach znajdziemy mnóstwo, różnego rodzaju puf. Okrągłe, prostokątne, tapicerowane, futrzaste. Do wyboru są pufy otwierane, które mogą służyć za schowek, czy ze sztywnym siedziskiem, pozwalającym wykorzystać pufę, jako stolik kawowy. Na uwagę zasługują worki sako, dopasowujące się do kształtu ciała. Wybór jest ogromny, jednak poza funkcjonalnością, powinno się dobierać pufy do foteli. Może to być na zasadzie kontrastu.

Fotel bujany

Omawiany oddzielnie, gdyż zasługuje na szczególną uwagę. Można ustawić go nie tylko w salonie, ale także w sypialni. Przez wiele lat niemodny, teraz wrócił do łask w nowych odsłonach.

Jaki fotel bujany wybrać?

Oferty sklepów są bogate i możemy znaleźć w nich fotele tradycyjne i nowoczesne. Z rattanu, wikliny, drewna, a nawet tworzywa sztucznego.

 Do nowoczesnych wnętrz idealnie pasują modele wykonane z drewna lub tworzywa sztucznego. Fotele designerskie mają różne formy, kształty i kolory. Kolejnym modelem, który pięknie będzie prezentował się w nowoczesnym wnętrzu jest fotel ze stali chromowanej i membrany. Inną propozycją są fotele modernistyczne o nieprzypominających tradycyjny bujak kształtach.

Do wnętrz w stylu klasycznym wkomponują się znane wszystkim fotele z podparciem, z giętego drewna, To trwałe meble, odporne na uszkodzenia. Oparcie wykonane może być z rattanu lub tapicerowane. Inną wersją fotela bujanego jest klasyczny, znany wszystkim fotel tapicerowany, wyposażony w płozy.

Fotel do pracy

Niewygodne krzesła biurowe, coraz częściej zastępujemy fotelami. Mają one inną konstrukcję od tradycyjnych foteli i dostosowaną ergonomię do wielogodzinnego siedzenia. Wybór właściwego fotela jest niezwykle ważny, gdyż może uchronić nas przed bólami kręgosłupa.

Przede wszystkim należy przyjrzeć się oparciu i siedzisku. Musi ono być odpowiednio wyprofilowane i dostosowywać się do kształtu ciała. Niektóre fotele mają funkcję zmiany ustawienia w pozycji lędźwiowej, co jest niezwykle ważne dla zdrowia.  Ergonomiczne oparcie, regulacja głębokości i nachylenia, to niezwykle przydatne funkcje. Konieczna jest możliwość zmiany wysokości siedziska i oparcia. Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi, by zwrócić uwagę na materiał, z którego fotel jest wykonany. Powinien być przewiewny. Dodatkowe funkcje, jak regulacja wysokości podłokietników i zagłówka, dają większy komfort pracy.

Wybór fotela i pufy, zależy głównie od naszego poczucia estetyki i gustu. Jednak nie wolno zapominać o ich przeznaczeniu. Konieczne jest uwzględnienie miejsce, w którym będą stały. Muszą stylistycznie wpasować się w całość aranżacji. Bez względu na to, gdzie ustawimy fotel, musi on być wygodny i ergonomiczny. Spędzamy wiele godzin w pozycji siedzącej, dlatego starajmy się zapewnić sobie maksimum komfortu.

 

Materiał zewnętrzny