Najpiękniejsze bajki i baśnie dla dzieci od 7 do 10 lat

Nie chcesz, aby Twoje dziecko cały swój czas spędzało przed ekranem telefonu, komputera albo telewizora? Szukasz prostego sposobu, który pozwoli Ci zadbać o rozwój Twojej pociechy? Bajki dla dzieci do czytania załatwią sprawę! Poznaj najpiękniejsze baśnie i dowiedz się, co charakteryzuje dobrą opowieść.

Dlaczego warto czytać bajki dla dzieci na dobranoc?

Zarówno mniejsze, jak i większe dzieci muszą sobie radzić z wieloma bodźcami - szczególnie dźwiękowymi oraz wzrokowymi. Telefony komórkowe, tablety, komputery oraz telewizory pochłaniają coraz więcej czasu. Włączenie filmu animowanego nie musi być wcale Twoim pierwszym wyborem. Bajki dla dzieci do czytania to wciąż dobry pomysł na wspólne spędzenie czasu.

Trudno powiedzieć, kto wpadł na pomysł pisania bajek. Te pierwsze były przekazywane ustnie. Chociaż zakres tworzonych historii z pewnością się zmienił wraz z rozwojem świata, to wciąż każda z baśni ma swój drogocenny morał. Mimo że czytanie bajek dla dzieci na dobranoc pełni funkcję rozrywkową, to każda lektura również uczy interpretowania rzeczywistości oraz odczuwania emocji. Maluchy dowiadują się również, jak odróżnić dobro od zła.

Co daje czytanie baśni dla dzieci:

  • - relaksuje i wycisza przed snem,
  • - rozwija wyobraźnię,
  • - uczy myślenia oraz słuchania,
  • - poprawia koncentrację,
  • - wpływa na pamięć,
  • - zwiększa zasób słów,
  • - ułatwia naukę.

 

W niektórych domach sięganie po bajki dla dzieci do czytania na dobranoc to wieczorny rytuał, który pomaga zacieśniać więzi między rodzicami a ich pociechą. Chociaż słuchanie wymaga skupienia, a wyobraźnia wtedy mocno pracuje, to wciąż odpoczynek dla oczu oraz uszu, które każdego dnia są narażone na obrazy i dźwięki pochodzące z różnych elektronicznych odbiorników.

Sprawdź bajki i najpiękniejsze baśnie dla dzieci na stronie 5.10.15.: https://www.51015kids.eu/dziecko/ksiazki

Co charakteryzuje dobre bajki dla dzieci od 7 do 10 lat?

Bajka dla dzieci do czytania powinna być przede wszystkim ciekawa. Ale, co to tak naprawdę znaczy? Najlepiej wybierz lekturę wspólnie z dzieckiem - dzięki temu Twoja pociecha na pewno będzie chętniej Cię słuchać. Czytanie musi sprawiać przyjemność!

Najpiękniejsze baśnie dla dzieci fascynują nie tylko ze względu na opowiadaną historię, ale także ładne słownictwo i poprawną polszczyznę. Nie są bardzo długie, dzięki czemu maluch się nie nudzi, a z chęcią słucha, co dalej. Wśród bohaterów znajdują się czasem postacie o nietypowych zdolnościach lub mocach, co poszerza wyobraźnię.

Ważne, aby bajki dla dzieci od 7 do 10 lat były mądre i skłaniały do refleksji - lepiej unikać historii o wątpliwym morale. Banalne albo nielogiczne opowiastki spowodują szybkie znudzenie.

Jakie są najpiękniejsze baśnie dla dzieci?

Wśród bajek dla dzieci do czytania można znaleźć kilka klasyków - niektóre pewnie kojarzysz ze swojego dzieciństwa. Do tych najbardziej znanych baśni należą, chociażby książki napisane przez braci Grimm, Hansa Christiana Andersena czy Charlesa Perraulta. Jeśli chodzi o bajki, to nie brakuje również polskich, fantastycznych autorów np. Maria Konopnicka, Julian Tuwim, Jan Brzechwa, Aleksander Fredro i wielu innych.

Jakie więc bajki dla dzieci od 7 do 10 lat najlepiej wybrać? Posłuchajcie głosu serca i sięgnijcie wspólnie po opowieści, które wzbudzają w Was największych zachwyt. Sprawdź dostępne egzemplarze na stronie 5.10.15. i zacznijcie swoją przygodę w świecie wyobraźni!

Artykuł sponsorowany