Prezenty świąteczne dla dużych i małych

​Nieodłącznym elementem nadchodzących świąt jest tradycja obdarowywania się prezentami. Kupowanie upominków dla rodziny i przyjaciół to nie lada wyzwanie. W gąszczu rozmaitych produktów, jakie znajdziemy na sklepowych półkach, trudno wybrać te, które najbardziej ucieszyłyby naszych najbliższych.

Planowanie, jak i sam zakup prezentów najlepiej rozłożyć w czasie, wtedy możemy jeszcze zastanowić się, co kupić dorosłym, a co wybrać dla dzieci. Ale zdarza się też, tak, że nie mamy zbyt wiele czasu na te decyzje i chcemy kupić większość prezentów podczas jednej wizyty w sklepie. Czy to możliwe? Oczywiście, że tak!

Co kupić dzieciom pod choinkę?

Kto z nas nigdy nie miał problemu z wyborem prezentu dla dzieci? O ile upominki dla niemowląt nie są dla nas kłopotliwe, o tyle w przypadku starszych dzieci i nastolatków sprawa jest już bardziej skomplikowana. Warto wziąć pod uwagę przede wszystkim wiek i zainteresowania każdego szkraba. Aby w tym roku nie spędzić wielu godzin na stoiskach z zabawkami i artykułami dla najmłodszych, podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę podczas przeglądania oferty sklepu kaufland.pl.   

  • Puzzle i gry planszowe - pomagają dzieciom zapamiętywać informacje i obrazy, uczą logicznego myślenia, kooperacji, ale też i współzawodnictwa.
  • Książki - wspomagają naukę czytania, poszerzają zasób słów, pomagają dziecku zrozumieć otaczający go świat. 
  • Klocki - wspierają rozwój zdolności manualnych, ćwiczą koncentrację i koordynację wzrokową. 
  • Samochodziki i kolejki - wspomagają małą motorykę, umiejętność logicznego myślenia i projektowania przestrzennego, a także doskonale rozbudzają kreatywność.
  • Lalki i maskotki - mogą mieć funkcje terapeutyczne, pomagają dziecku uspokoić się i redukować stres, wpływają także na rozwój mowy. 

Prezenty gwiazdkowe dla dorosłych

Gdy już uda nam się znaleźć idealne zabawki dla dzieci, przychodzi czas na upominki dla dorosłych. Tu również mamy mnóstwo dostępnych opcji. Możemy zdecydować się na dekoracje do domu, książki, ubrania, kosmetyki, drobny sprzęt RTV lub AGD, a także na kosze prezentowe pełne smakowitych produktów spożywczych. Co najważniejsze, to wszystko możemy kupić w jednym miejscu, nie musimy już tracić czasu na wielogodzinne wycieczki po centrach handlowych. Ogromnym ułatwieniem są także oferty na stronach internetowych - wtedy bez wychodzenia z domu zaplanujemy zakup najważniejszych upominków. To o czym jeszcze warto pamiętać, to świąteczne torebki, papier, kokardki i bileciki, aby każdy po choinką bez problemu znalazł pięknie opakowany prezent przygotowany specjalnie z myślą o nim. 

Artykuł partnera