Zdrowe śniadanie dla dziecka – 3 pomysły na zdrowe śniadanie

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. W przypadku dzieci, których organizm wciąż się rozwija, niezwykle ważne jest, aby śniadanie było zdrowe i zawierało mnóstwo energii, której maluch będzie potrzebował w szkole czy przedszkolu. Niestety, wielu najmłodszych to wybredne niejadki, które niechętnie sięgają po warzywa lub owoce. Co zaserwować na śniadanie dziecku, aby dostarczyć najważniejszych składników odżywczych?

Płatki śniadaniowe

Płatki podawane z mlekiem to klasyka w kategorii produktów śniadaniowych. Uwielbiają je zarówno małe dzieci jak i nastolatki, a często  goszczą również na stole dorosłych. Wybierając płatki śniadaniowe, warto zwrócić uwagę na ich skład – wiele marek dodaje do płatków niezdrowe substancje konserwujące i ogromne ilości sztucznych barwników. Jeżeli pragniemy urozmaicić codzienny posiłek, mleko można zastąpić maślanką, jogurtem lub kefirem. Aby zadbać o zdrowie najmłodszych, należy postawić na sprawdzonych producentów, którzy gwarantują nie tylko smak, ale i odpowiednie wartości odżywcze swoich płatków. Idealne dla najmłodszych produkty śniadaniowe znaleźć można na tej stronie: https://www.sante.pl/kategoria-produktow/dla-dzieci/

Płatki z pełnym ziarnem

Dietetycy zalecają, aby każdego dnia spożywać produkty zawierające pełne ziarno. Co w nim takiego nadzwyczajnego? Sformułowaniem „pełne ziarna” określa się całe ziarna, czyli zawierające otręby, bielmo i zarodek. Otręby i zarodek są w procesie oczyszczania zbóż odrzucane, a wraz z nimi tracimy najważniejsze substancje odżywcze: minerały i witaminy. Powstająca w procesie oczyszczania mąka biała zawiera głównie węglowodany i dlatego należy szukać produktów z pełnego ziarna. Płatki śniadaniowe dla dzieci zdecydowanie powinny zawierać jak najwięcej składnika pełnoziarnistego, ponieważ dzieci szczególnie potrzebują witamin i minerałów w procesie intensywnego rozwoju. Płatki śniadaniowe Smart Team mają w składzie nawet do siedmiu minerałów, takich jak: potas, fosfor, magnez, żelazo, cynk, miedź i mangan; i nawet cztery witaminy, takie jak: tiamina, niacyna i kwas foliowy, oraz poprawiająca odporność witamina C. To naprawdę dobry troskliwego rodzica dla maluchów.

Płatki kukurydziane

Dzieci lubią także płatki kukurydziane, a urozmaicenie to przecież ważna zasada zdrowej diety. Płatki kukurydziane stanowią bogate źródło węglowodanów oraz błonnika. Dodane do mleka czy jogurtu na pewno zasmakują małemu człowiekowi.

 

Materiał zewnętrzny