5 powodów, dlaczego warto jak najwcześniej rozpocząć naukę języka angielskiego

W obecnych czasach osoby, które nie potrafią korzystać z komputera czy sieci nazywa się wtórnymi analfabetami. Dlatego także dla osób starszych organizuje się różne kursy. Warto pamiętać, że im wcześniej rozpoczęty proces edukacji, tym efekty są zdecydowanie lepsze, w końcu obecni 8-latkowie często uczą się podstaw kodowania. Tak też sprawa wygląda z nauką języka angielskiego. Obecnie już edukacja wczesnoszkolna obejmuje naukę języka obcego, tym bardziej, że podręczniki do języka angielskiego do klasy 1, są tak napisane, że dzieci mogą się naprawdę sporo nauczyć. Ale naukę warto rozpocząć jeszcze wcześniej. Oto 5 powodów dlaczego.

Powód numer 1: Szybsza edukacja – łatwiejsza nauka

Bądźmy szczerzy, dzieci chłoną widzę jak gąbka wodę, a jednocześnie wielu rodziców o tym zapomina. A przecież warto pamiętać, że czym wcześniej rozpoczęta nauka języka angielskiego, tym zdecydowanie łatwiej się go uczyć, a także nauczyć. Zatem nie wystarczy tylko włączanie bajek po angielsku, warto jeszcze dodatkowo posłać dziecko na zajęcia, ale można również samodzielnie uczyć je w domu, pod warunkiem, że zna się go bardzo dobrze. Dzięki temu dzieci idące do pierwszej klasy mają już naprawdę duże pojęcie, a jednocześnie to przekłada się na dalszą edukacją, która nie będzie przychodziła im z trudem.

Powód numer 2: Matura na wysokim poziomie

Wczesna nauka języka angielskiego sprawia, że można osiągnąć profity także w przyszłości. Wszak nie tylko na lekcjach będzie się łatwiej nauczyć nowych rzeczy, ale i przećwiczyć to co już się zna, ale to także nie wszystko. Przede wszystkim można zdać maturę na naprawdę świetnym poziomie, nawet tę rozszerzoną. Dzięki temu droga na elitarne studia stoi można wręcz rzec, otworem. Jednocześnie wcale nie musicie się ograniczać, gdyż można także starać dostać do angielskojęzycznej szkoły, a następnie aplikować na studia poza granicami Polski np. w Anglii czy też w Stanach Zjednoczonych. Wiadomo nie wystarczy tylko rozpocząć naukę wcześnie, ale przez następne lata dziecko musi się przykładać i zdobywać nową wiedzę.

Powód numer 3: Umiesz więcej, nie tylko podstawy

Każdy, kto stosunkowo późno rozpoczął naukę języka angielskiego wie, że wcale nie jest on taki łatwy, jak się wydaje. Jednak jeśli już pojmie się gramatykę i słownictwo, a nawet nauczy się świetnie konstruować zdania, to pozostaje jeszcze jedna rzecz, której naprawdę bardzo trudno się wyzbyć, a mianowicie mowa oczywiście o akcencie. Te twarde "sz", "dz" będą bardzo słyszalne. A jeżeli rozpocznie się w miarę szybko to i nauka akcentu przyjdzie jakoś tak naturalnie. Nie trzeba wcale się obawiać, że maluch zapomni język ojczysty bądź też, że będzie mylił słówka i mieszał polski z angielskim. Nic takiego się nie stanie, wszak dzieci naprawdę szybko się uczą, a im szybciej rozpocznie się ten proces, tym oczywiście lepiej.

Powód numer 4: Miłe wakacje poza granicami kraju

W języku angielskim tak naprawdę można się dogadać niemal w każdym innym kraju. Zatem znając go bez problemu można uzyskać informacje turystyczną czy zamówić jedzenie. To oczywiście zdecydowanie wygodniejsze niż ciągłe korzystanie ze słowników. Jednocześnie wysławianie się nie będzie stanowiło problemów i przy tym już będąc starszym można nawiązać kontakty z innymi obywatelami, a na studiach wyjechać na wymianę z ERASMUS.

Powód numer 5: Możesz znaleźć zatrudnienie w zagranicznej korporacji

Wiele profitów ze wczesnej nauki języka angielskiego osiąga się w wieku dorosłym. Otóż dzięki jego doskonałej znajomości zdecydowanie łatwiej znaleźć pracę, choćby w zagranicznej korporacji, co także przekłada się na większe zarobki, ale i doskonały rozwój kariery zawodowej. Dlatego obecnie bardzo modny staje się trend, aby dzieci były dwujęzyczne, przy czym na samym początku rodzice mówią do swoich pociech w języku obcym.

Wczesna edukacja ma naprawdę wiele plusów. Na szczęście również MEN to zauważył i już najmłodsi uczniowie uczą się języków. Tym bardziej, że podręczniki do języka angielskiego klasa 1 z wydawnictwa Nowa Era są naprawdę świetnie napisane, a przy tym dzieci mogą zdobyć bardzo dużą wiedzę.

Artykuł sponsorowany