Zabawa karnawałowa dla dzieci – Jak ją zorganizować?

Karnawał to czas hucznych zabaw, balów, pochodów i maskarad podczas, których bawią się zarówno dorośli jak i dzieci. Okres ten rozpoczyna się od święta Trzech Króli – 6 stycznia i trwa do ostatniego wtorku przed Środą Popielcową. Warto zadbać o to by w tym okresie zorganizować dla swoich pociech ciekawą zabawę, np. bal przebierańców czy tematyczną imprezę szkolną. W trakcie organizacji trzeba zadbać o kilka ważnych elementów.

Odpowiednie miejsce

Rezerwacja wystarczająco dużej sali może być problemem w okresie karnawału, dlatego najrozsądniej jest zająć się tą kwestią na kilka tygodni przed planowanym spotkaniem. Jeśli jest taka możliwość, warto zabawę zorganizować w siedzibie szkoły, co będzie dużym ułatwieniem dla rodziców. Co prawda wymaga to nieco wysiłku i dostosowania sali gimnastycznej lub innego równie dużego pomieszczenia, ale na pewno będzie ciekawym rozwiązaniem.

Charakter imprezy

Przed rozpoczęciem przygotowań warto zastanowić się w jakim stylu przygotować imprezę. Dzieci bardzo lubią imprezy tematyczne, a takie wydarzenia pobudzają wyobraźnie i stają się dla naszych pociech niezapomniane. Najważniejsze podczas przygotowań jest to by zabawę dostosować do jej uczestników. Warto zadbać by motyw przewodni imprezy był powiązany z dekoracjami i przebraniami.

Ciekawym pomysłem na motyw przewodni mogą być bajki lub filmy. Dobrym pomysłem na urozmaicenie zabawy może być organizacja występu artystycznego poświęconego motywowi przewodniemu imprezy. Taki występ powinien mieć dobrą oprawę i być zorganizowany na najwyższym poziomie. Dzieci na pewno będą cieszyć się z występu na scenie przed rodzicami i rówieśnikami. Scenę która spełni oczekiwania naszych dzieci można skonstruować z podestów scenicznych, ofertę profesjonalnych podestów do konstrukcji sceny znajdziemy na bscsystem.pl.

Poczęstunek dla rodziców i dla dzieci

Karnawałowe zabawy, w których uczestniczą kilkuletnie dzieci, nie powinny trwać zbyt długo. Warto jednak postarać się o poczęstunek dla maluchów i ich opiekunów. Najrozsądniej jest zdecydować się na usługi cateringowe – specjalna firma zapewni ciastka, owoce i napoje zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.

Atrakcje dla dzieciaków

Aby spotkanie było udane, warto poszukać profesjonalistów, którzy zajmą się przygotowaniem zabaw i konkursów dla dzieci. Obecnie na rynku działa wielu animatorów zajmujących się oprawą tego typu imprez okolicznościowych, dlatego nie powinno być problemów ze znalezieniem odpowiednich osób. Dla pewności warto jednak zapoznać się szczegółowo z ich ofertą, a także galerią zdjęć z realizacji wcześniejszych zleceń. Dopracowane stroje i rekwizyty, dostosowanie zabaw do wieku dzieci, ciekawe konkursy, gdzie każda drużyna wygrywa drobny upominek czy przygotowanie specjalnego kącika zabawy dla najmłodszych świadczą o profesjonalizmie i jednocześnie gwarantują, że wszyscy zgromadzeni będą się dobrze bawić.

 

Materiał zewnętrzny