Pomysły i prezenty na komunię – co najlepiej wybrać?

Okolice maja to dla rodziców dzieci w wieku szkolnym ważny okres, bowiem w jego trakcie maluchy przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Jest to warte zapamiętania wydarzenie, które świętuje się hucznie w gronie rodziny, dając dzieciom prezenty, które mają nie tylko sprawić im radość, ale również przypominać o tym wyjątkowym dla religijnych ludzi dniu. Co jednak kupić maluchowi, by trafić z prezentem w jego gusta?

Jak wybrać prezent?

Komunijne upominki dzielą się zasadniczo na dwa rodzaje: te, które mają sprawić dziecku przyjemność, zapewniając rozrywkę i edukacyjne wartości, które pomogą pociechom jeszcze lepiej się rozwijać, zyskując nowe, wartościowe umiejętności, oraz te, których zadaniem jest przypominanie dzieciom o ważnym wydarzeniu, które wydarzyło się w ich życiu. Niezależnie od tego, na który rodzaj prezentu postawisz, powinien być on dobrze przemyślany, tak, by pasować do zainteresowań i potrzeb dziecka, będąc miłym akcentem, który przywodzić będzie po latach dobre wspomnienia.

Ekspert Hulahop.Pl radzi, by przed wyborem prezentu porozmawiać z innymi zaproszonymi gośćmi, by opracować listę, na której każdy z was wpisze, co zamierza kupić maluchowi. Tego typu listę mogą również przygotować wcześniej rodzice przystępującego do komunii malucha. Dzięki niej w prosty sposób unikniecie powtarzających się prezentów i będziecie mogli wzajemnie się siebie poradzić bądź złożyć się na upominek, chcąc kupić dziecku coś droższego.

Wybierając prezent, pamiętaj o tym, by wziąć pod uwagę zainteresowania dziecka. Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie określić, co powinno mu się spodobać, nie wstydź się zapytać kogoś z rodziny czy podpytać samego malucha. Najważniejszym jest, by prezent był trafiony, nie musi być ani wielką niespodzianką, ani czymś bardzo drogim. Liczą się przede wszystkim chęci i trafny gest. Dlatego też pośród wielu różnorakich produktów warto postawić chociażby na longboard, który zapewni dziecku odpowiednią dawkę ruchu na świeżym powietrzu, czy grę planszową, która pogłębi zainteresowania pociechy.

Co kupić na komunię?

Wiedząc już, czym interesuje się dziecko, należy przejść do konkretów – czyli do samego wybierania prezentu. Gdy będziesz to robić, pamiętaj, by nie patrzeć jedynie na cenę i atrakcyjny wygląd zabawki, ale przede wszystkim skupić się na wartościach i naukach, które będą z nich płynąć podczas zabawy. Najlepiej wybierać takie produkty, które połączą w sobie dobrą rozrywkę z edukacją. Dlatego też prezenty na komunię powinny być odpowiednio przemyślane, byś swoim wyborem nie tylko wpasował się w gusta dziecka, ale również pokazał jego rodzicom, że jesteś odpowiedzialnym członkiem rodziny czy częścią jej życia, której zależy na dobrze malucha.

Pośród wielu produktów dużą popularnością cieszą się sprzęty sportowe, takie jak: rower, deskorolki, fishboardy, rolki, wrotki czy też te do gier zespołowych, jak: piłki, rakietki, bramki czy kosze. Dzięki nim zapewnisz dziecku nie tylko szansę na pozostanie w ruchu, by rozwijać się fizycznie i pozostawać zdrowym, ale również rozbudzisz w maluchu pasję do czegoś nowego. Pojazdy sprawią, że pociecha będzie mogła w krótkim czasie samodzielnie pokonywać większe odległości, co pomoże jej nabrać niezależności i coraz bardziej wdrażać się w dorosłe życie, zaś sprzęt do gier zespołowych będzie dobrym medium do nawiązania bliższych relacji z innymi dziećmi na placu zabaw czy w szkole.

Wybierając prezent, warto również zastanowić się nad takimi produktami, jak gry planszowe, smartwatche czy edukacyjne zabawki interaktywne. Łączą one w sobie zarówno elementy zabawy jak i edukacji, dzięki czemu pozwolą pociechom uczyć się w naturalny i najbardziej efektywny ze znanych sposobów – poprzez zabawę. Dobrze dopasowana tematycznie planszówka pogłębi zainteresowania dzieci, pozwoli im spędzić czas ze znajomymi bądź rodziną oraz nauczy dzieci zasad fair play, które przydadzą im się w dorosłym życiu. Dlatego też, wybierając prezent na komunię, nie ograniczaj się jedynie do tego, co na takie okazje najpopularniejsze. Spójrz na zakup z szerszej perspektywy i zachwyć wszystkich pomysłowością i przemyślaną decyzją.

Gdzie szukać inspiracji?

Jeśli nie masz pomysłu na prezent, możesz poszukać go w Internecie. Na stronach internetowych sklepów zabawkarskich znajdziesz wiele propozycji prezentów na specjalne okazje, w tym również na komunię, którym niejednokrotnie towarzyszą spore przeceny. Dzięki nim możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, które możesz przeznaczyć na dowolny cel – na przykład na zakup słodkiego upominku czy wręczenie maluchowi, starym zwyczajem, koperty na komunię, by zyskało swoje pierwsze oszczędności, poznając, czym jest odpowiedzialność i wartość pieniądza. Tego typu sklepy to również dobre źródło informacji na temat konkretnych produktów, bowiem opinie innych klientów, oraz ich oceny danych zabawek, pozwolą ci lepiej rozeznać się w temacie.

 

Materiał zewnętrzny