Mappka - pierwsza mapa dla dzieci z interaktywną appką

Dobra wiadomość dla małych podróżników – na rynku pojawiła się Mappka, dzięki której można odkrywać świat z wykorzystaniem nowych technologii. Mappka to coś więcej niż interaktywna zabawka edukacyjna dla dzieci. To wyjątkowa i niespotykana dotąd kombinacja mapy na ścianę i specjalnej aplikacji rozszerzonej rzeczywistości na tablety oraz smartfony.

Nie ma lepszego sposobu na naukę niż poprzez zabawę i zaangażowanie – Mappka z jednej strony edukuje - pozwala dzieciom poznawać kulturę, historię a nawet kuchnie z całego świata, - z drugiej wspaniale stymuluje wyobraźnię i twórczy potencjał dziecka oraz rozwija więzi z rodzicami. Dzięki Mappce mali i duzi podróżnicy uczą się wspólnie podczas zabawy, nawet tego nie zauważając!

Mappka to pierwsza edukacyjna mapa dla dzieci, która funkcjonuje z aplikacją rozszerzonej rzeczywistości na tablety i smartfony. Nazwa Mappka pochodzi od połączenia mapy z aplikacją (appką). Mappka zawiera ponad 20 miejsc z całego świata. Od starożytnych, takich jak posągi Moai czy ruiny Petry w Jordanii, do współczesnych, jak Opera w Sydney. Dzięki aplikacji można oglądać miejsca w 3D, można je przybliżać i obracać. Jednocześnie można interaktywnie odkrywać ciekawostki oraz przeglądać kolekcje zdjęć z najciekawszych zakątków świata. Na koniec każdej wyprawy do danego miejsca istnieje możliwość sprawdzenia się w quizach! Młodsze dzieci mają okazję układać puzzle.

Mapa dla dzieci

Mappka to również ładna dekoracja pokoju dziecięcego. Jej kolorystyka i autorskie ilustracje na pewno zainspirują dziecko do poznawania świata, rozbudzą w nim wyobraźnię i żyłkę podróżnika. Mappka dostępna jest w dwóch formatach – B1 i B0, w zestawie z drewnianą, ręcznie robioną ramką z nowatorskim sposobem mocowania, dzięki któremu bez problemu można powiesić mapę na ścianie.

Jak działa Mappka

Działanie Mappki jest proste – wystarczą cztery kroki, aby rozpocząć przygodę w świecie podróży. Pierwszy krok to zakup mapy do pokoju dziecka. Mapa będzie działała jako interaktywna przestrzeń do aplikacji. Drugi krok to pobranie aplikacji. Aplikacja Mappki działa na iPhone'ach i iPadach oraz telefonach i tabletach z Androidem. Kolejny krok to rejestracja. Do zakupionej mapy dołączony jest specjalny kod, którym można odblokować wszystkie funkcje aplikacji i od tego momentu świat nie ma przed Twoim dzieckiem granic. Wspólnie możecie eksplorować miejsca, ciekawostki, zdjęcia oraz sprawdzać się w licznych konkursach.