Wybieramy ładne i funkcjonalne prezenty świąteczne dla dziecka

Święta to wspaniały czas, tak samo przyjemny dla dzieci, jak i dla ich rodziców. Jeśli Twoja pociecha ma już niemal wszystko, od ubranek, poprzez maskotki i gry, a na hulajnodze i rowerze kończąc, może warto zaszczepić w nim nową fascynującą pasję, na przykład do gotowania?

Prezenty, które rozwijają i inspirują

Pomysł na kuchenne gadżety dla pociech został zaczerpnięty w związku z modą na kulinarne programy telewizyjne, w których małymi gwiazdami kuchni stają się nie gospodynie domowe czy podróżnicy, ale właśnie dzieci. Realizacje te udowodniły milionom rodziców, jak wspaniałą przygodą dla najmłodszych może być gotowanie. Czynność ta łączy w sobie nie tylko naśladowanie czynności wykonywanych przez dorosłych, ale również czerpanie z pokładów własnej kreatywności.

Czego Jaś się nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał

Sporym odkryciem, a wręcz szokiem dla niektórych rodziców, może być fakt, że ich dzieci potrafią być doskonałymi kucharzami. Wystarczy tylko stworzyć im odpowiednie warunki do rozwoju i dać szansę, aby mogły testować swoje możliwości w myśl znanego przysłowia, że ćwiczenie czyni mistrza. Gotowanie daje ogromną radość najmłodszym. Jest dla nich polem do popisu na równi z innymi kreatywnymi pracami i nie kojarzy się, tak jak nam dorosłym, z nudnym obowiązkiem.

Jedną z pierwszych poważniejszych lekcji dla dzieci może być nauka smażenia naleśników. Mały adept kuchni będzie miał dużą frajdę we wbijaniu jajek czy miksowaniu masy, a także w samodzielnym zdobieniu i nadziewaniu już usmażonych naleśników. Wspólne gotowanie to także świetny sposób na mądre i wartościowe spędzanie czasu ze swoim dzieckiem.

Dobrym zaczynem do rodzinnego gotowania może być podarowanie małemu kucharzowi teflonowej patelni do naleśników. Dzięki niej, ciasto nie będzie przywierać do powierzchni. Do prezentu można dorzucić kolorowe foremki do ciasta, za pomocą których dziecko będzie wyciskać własne wzory albo zestaw kolorowych papilotek do pieczenia modnych muffinek.

Obudź w dziecku małego Master Chefa! Wybieramy kulinarne prezenty dla dzieci

Świetnym prezentem będzie też czapka kucharska i rękaw cukierniczy, za pomocą którego dziecko będzie mogło przy naszej pomocy zdobić ciasteczka i torty. Udanym podarunkiem pod choinkę, przede wszystkim dla dorastających dziewczynek, będzie też designerski i przyjemny w dotyku kubek otulony ręcznie robionym sweterkiem. Innym pomysłem może być ceramiczny kubek z pokrywką, który utrzymuje ciepło i będzie nieodłącznym towarzyszem chwil spędzonych nad lekcjami czy przed komputerem.

Kulinarne gadżety mogą być zaledwie drobnym dodatkiem do bardziej dziecięcego prezentu, na przykład zestawu upatrzonych klocków. Jeśli chcemy dołączyć do nich coś atrakcyjnego o typowo zimowym motywie, możemy sięgnąć po prezenty świąteczne w postaci metalowej puszki na ciastka i pierniki w kształcie sympatycznego bałwana. Puszka będzie ułatwieniem w wydzielaniu sobie słodyczy na kolejne dni.

Pomysłowe i praktyczne, a przy tym kolorowe, gadżety dla dzieci pod choinkę można znaleźć w sklepie internetowym.

 

Materiał zewnętrzny