Dzień Dziecka – jaką zabawkę wybrać?

Wielkimi krokami zbliża się święto wszystkich milusińskich, czyli Dzień Dziecka. To idealna okazja do spędzenia czasu ze swoimi pociechami w wyjątkowy sposób. Jednak główną atrakcją tego dnia są prezenty, których nie może zabraknąć. Wybierając zabawkę dla dziecka, warto sugerować się nie tylko jego wiekiem, ale również zainteresowaniami oraz charakterem.

Dobrze dobrana zabawka rozwija logiczne myślenie i kreatywność, sprawia radość i nie nudzić. Propozycje prezentów z okazji Dnia Dziecka przygotowała porównywarka cen Okazje.info.

Z okazji Dnia Dziecka każdy z nas chciałby podarować swoim pociechom wyjątkowy prezent. Jednak wybór właściwej zabawki często nie należy do najłatwiejszych. Warto zastanowić się nad celem zakupu i zadać sobie pytanie, czy zabawka ma rozwijać zdolności i uczyć nowych rzeczy, zajmować zbyt aktywne dziecko, czy może działać uspokajająco. Każda pociecha jest inna, dlatego nie należy sugerować się etykietą na opakowaniu, na której zwykle podana jest jedynie informacja dotycząca wieku. My sami najlepiej wiemy, co dla naszego dziecka będzie najlepsze. Wystarczy, że obserwując je na co dzień zwrócimy uwagę na to, co najczęściej przykuwa jego uwagę oraz jakie cechy charakteru są u niego najbardziej widoczne.

Zajmujące

Warto wiedzieć, że im prostsza zabawka, tym bardziej pobudza do zabawy. Dzieciom, które szybko się nudzą oraz są bardzo aktywne, nie kupujmy grających, świecących czy wydających odgłosy zabawek, ponieważ już po kilku godzinach staną się one dla niech nieatrakcyjne i wylądują w kącie. Najlepiej decydować się na te, które uczą i wymagają uwagi oraz zaangażowania, ale nie są zbyt skomplikowane.

Do takich zabawek należą między innymi planszowe gry strategiczne, puzzle, interaktywne mapy świata czy popularna gra typu Jenga. Nie tylko bawią i angażują, ale również uczą przewidywania oraz podejmowania decyzji. Takie prezenty będą równie interesujące dla aktywnego dziecka, jak smartfon, komputer czy telewizor – powiedziała Aleksandra Chłapińska z Okazje.info.

Utalentowane dziecko

Artystyczne

Dla dzieci, które mają już konkretne zainteresowania, wykazują zdolności artystyczne lub są małymi odkrywcami, wybierajmy zabawki dedykowane ich potrzebom. Mini laboratorium, zestaw do hodowania kryształów, słoneczna szklarnia, interaktywna gitara, mała pracownia krawiecka czy zestaw młodego chirurga – to zabawki, które rozwiną umiejętności dziecka, pogłębią wyobraźnię, a przede wszystkim będą dopasowane do jego zainteresowań. Takie zestawy dedykowane są dzieciom w różnym wieku i często posiadają kilka poziomów trudności, które maluch może pokonywać wraz z dorastaniem. Prezent tego typu nie znudzi się zatem zbyt szybko, a dodatkowo przez długi czas będzie wywoływał uśmiech na twarzy dziecka.

Uspokajające

Wśród naszych milusińskich są często maluszki zbyt małe, aby docenić jakąkolwiek zabawkę i zająć się nią przez dłuższy czas. Czym zatem obdarować najmłodsze pociechy? Z okazji Dnia Dziecka możemy podarować im prezent pomagający w zasypianiu. Noworodki potrzebują bowiem od 14 do 17 godzin snu na dobę, a niemowlęta od 12 do 15.

Uspokajające akcesoria dla dzieci możemy znaleźć pod różną postacią np. karuzeli, mięciutkich przytulanek czy kocyków. Każde z nich jest wyposażone w specjalny mechanizm imitujący bicie serca lub szumy, które dziecku kojarzą się z dźwiękiem pochodzącym z brzuszka mamy. Taka zabawka to przepis na spokojny sen maluszka oraz rodzica – mówi Aleksandra Chłapińska z Okazje.info.

Dzień Dziecka to czas na rozpieszczanie najmłodszych prezentami. Warto jednak przemyśleć zakupy i nie sugerować się tym, co na obecną chwilę jest modne, ale tym, co faktycznie zainteresuje nasze dziecko i będzie je cieszyć przez długi czas.