Funkcjonalne i modne okulary dla dzieci

Jeśli okulista Twojego dziecka zdiagnozował u niego krótkowzroczność lub dalekowzroczność, to będziesz musiał wybrać odpowiednie oprawki. Chętnie doradzimy Ci, jak w takich sytuacjach dobrać modne i funkcjonalne okulary dla dzieci. Rozumiemy, że to Państwo, jako rodzice, jesteście odpowiedzialni za dobór odpowiednich okularów i oprawek do potrzeb swojego dziecka. Dzieci często mają inne wyobrażenia niż my na temat najlepszych okularów. Pozwól dziecku wybrać rodzaj okularów i kolor, a sam zadbaj o ich funkcjonalność.

 

Funkcjonalność przede wszystkim

Upewnij się, że soczewki i oprawki są odpowiednio dopasowane i spełniają normy bezpieczeństwa i jakości. Pamiętaj, że każde dziecko jest wyjątkowe i będzie miało inny dzień. Solidne okulary są niezbędne do takich czynności jak zabawa z przyjaciółmi, uprawianie sportu czy spędzanie długich godzin przed komputerem. Odporne okulary dla dzieci powinny mieć:

  • - Elastyczne zawiasy pozwalają dziecku na łatwe wyginanie zauszników.
  • - Plastikowe soczewki są lżejsze i bardziej wytrzymałe niż szklane.
  • - Powłokę antyrefleksyjną poprawiającą widzenie i redukującą odbicia światła. Soczewki są zabezpieczone przed zarysowaniami powłoką utwardzającą.

Wielkość i kształt Twoich okularów jest tym, co ma największe znaczenie. Zdarza się, że okulary są za duże lub za małe dla oczu dziecka. Nieodpowiedni rozmiar oprawek może zmniejszyć komfort użytkowania i pogorszyć wzrok naszego dziecka. Wiemy jak ważny jest wybór odpowiednich oprawek dlatego napisaliśmy artykuł "Wymiary i wielkości oprawek - jaki rozmiar okularów wybrać?". Ten artykuł pomoże Ci poczuć się pewniej idąc do optometrysty.

dziecko w okularach

Po drugie - preferencje Twojego dziecka

Zadowolenie dziecka z nowych okularów to gwarancja, że będą one noszone na co dzień. Pozwólmy dziecku wybrać oprawki i etui. Pomagając dziecku w wyborze, przekonamy się, że każde dziecko jest wyjątkowe i ma swój własny gust. Pomożemy Twojemu dziecku wybrać trwałe i funkcjonalne okulary w oparciu o jego preferencje.

  • - Niektóre dzieci wolą wyglądać jak dorośli, więc wybiorą oprawki w ciemniejszych kolorach i o bardziej subtelnych kształtach.
  • - Wiele dzieci wybierze okulary o jaskrawych kolorach lub wzorach. Takie okulary korekcyjne posiada hurtownia optyczna AVM.
  • - Starsze dzieci zainteresują się również przezroczystymi (półprzezroczystymi) oprawkami.

Akcesoria do okularów

Przy zakupie okularów warto przyjrzeć się akcesoriom. Etui jest szczególnym wyborem dla nowych okularów dziecka i zasługuje na szczególną uwagę. W hurtowniach optycznych dostępnych jest wiele etui, które są specjalnie wykonane dla dzieci. Osobowość dziecka jest kluczowym wyznacznikiem jego preferencji w zakresie ubrań, akcesoriów, gadżetów i sposobów spędzania wolnego czasu. Słuchajmy, czego chcą i pozwólmy im podejmować małe decyzje. Możemy też doradzać i tłumaczyć, gdy popełniają błędy.