Specjalistyczne pranie foteli ma pozytywny wpływ na zdrowie

Czyszczenie foteli pozwala zachować walory estetyczne tapicerki na znacznie dłużej. Meble tapicerowane zazwyczaj charakteryzują się intensywnymi kolorami oraz często bardzo ciekawymi wzorami. To jak dany mebel wygląda, jest jedną z podstawowych cech, która motywuje nas do zakupu. Z tego powodu powinno nam zależeć na tym, żeby utrzymać tapicerkę, w jak najlepszym stanie przez jak najdłuższy czas.

Jeżeli rzeczywiście zależy nam na zachowaniu czystości naszych mebli, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Fachowe czyszczenie foteli oraz innych mebli tapicerowanych to usługa, która realizowana jest z dojazdem do domu klienta. Dzięki temu można skutecznie zminimalizować koszty, które byłyby związane z przewozem wielkogabarytowych mebli.

Pranie oferowane przez specjalistyczne firmy oparte jest o nowoczesny sprzęt, który zapewnia wysoką jakoś usługi. Wykorzystywane są również zaawansowane detergenty, które nie są dostępne w supermarketach, gdzie zazwyczaj kupujemy środki czystości. Dobór odpowiedniego preparatu jest bardzo istotny. Niewłaściwie dobrane środki piorące mogą powodować powstawanie różnego rodzaju przebarwień oraz niewidocznych gołym okiem uszkodzeń struktury materiału.

Z tego powodu rozsądniej jest oddać swoje meble tapicerowane w ręce fachowców. Dysponują oni wiedzą oraz specjalistycznymi urządzeniami, które pozwolą oczyścić tapicerkę w sposób bezpieczny. Jesteś ciekaw, jak wygląda fachowe pranie foteli realizowane metodą ekstrakcyjną? Poniżej znajdziesz opis pełnego procesu prania.

Specjalistyczne pranie foteli ekstraktorem

Czyszczenie foteli oraz innych mebli tapicerowanych przy pomocy domowych sposobów zazwyczaj polega na wykorzystaniu ogólnodostępnych środków czystości. Dawniej robiło się to przy pomocy ciepłej wody oraz szarego mydła, jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ pozwala nam zminimalizować ryzyko uszkodzenia materiału. Fachowcy podczas realizacji zlecenia polegają na ściśle określonych procedurach, które wyglądają następująco:

  1. Przygotowanie powierzchni oraz rozeznanie – po przyjeździe pracownika rozpoczyna on rozpoznanie. Interesuje go przede wszystkim to, z jakiego materiału została wykonana tapicerka. Jest to kluczowa informacja, ponieważ pozwala na dobranie odpowiedniego środka czystości. Dodatkowo, jeżeli zachodzi taka konieczność, to pracownik przygotowuje sobie powierzchnię do pracy. Przesuwa meble oraz zabezpiecza elementy, które mogłyby ulec zniszczeniu podczas pracy.
  2. Odkurzanie – czynność powszechnie znana. Każdy z nas kiedyś odkurzał. Prawdopodobnie większość nie zdawała sobie sprawy z wielkiej wagi tej czynności. Odkurzanie pozwala usunąć zanieczyszczenia o ostrych krawędziach. Mowa tutaj o piasku lub okruchach. Suchy brud wnika głęboko w strukturę tkaniny, a tam może prowadzić do przecierania się materiału. Specjalistyczny odkurzacz o wysokiej skuteczności pozwala usunąć tego typu zanieczyszczenia.
  3. Odplamianie – plamy zdarzają się bardzo często. Wystarczy chwila nieuwagi, a na nowej kanapie lub fotelu pojawi się czerwone przebarwienie po winie. Jeżeli zareagujemy odpowiednio szybko, możemy wybawić taką plamę. Im dłużej pozostawimy ją jednak bez naszej uwagi, tym mniejsza szansa na całkowite usunięcie plamy. Do tego celu służą specjalne odplamiacze, są to środki o wysokiej skuteczności, które rozprowadza się wyłącznie na powierzchnię plamy.
  4. Zasadnicze pranie – ostatnim etapem prania foteli jest wykorzystanie specjalistycznych ekstraktorów ciśnieniowych. Na samym początku rozprowadza się wcześniej wybrany środek do prania po całej powierzchni tkaniny. Daje się mu czas, który potrzebny jest na wybawienie głęboko zalegającego brudu. Następnie wszystko jest dokładnie odsysane przy pomocy wydajnych maszyn. W ten sposób pozbywamy się brudu oraz nadmiaru wilgoci.

Usługę możesz zamówić w każdym dużym mieście. Jeśli mieszkasz w Otwocku zapoznaj się ze spersonalizowaną ofertą prania foteli: https://warszawa-pranie-dywanow.pl/czyszczenie-otwock/

Czyszczenie foteli chroni je przed działaniem promieniowania UV

Promieniowanie UV ma bardzo negatywny wpływ na nasze tkaniny. Działa ono w sposób ciągły i nie możemy go całkowicie powstrzymać. W konsekwencji nasze meble wypoczynkowe z czasem tracą swój intensywny kolor. Wiele osób uważa, że nie ma możliwości, aby jakoś powstrzymać ten proces. I rzeczywiście nie możemy go całkowicie powstrzymać, możemy go jednak spowolnić.

Umożliwiają to nowoczesne środki piorące, które zawierają składniki chroniące tkaninę przed promieniowaniem UV. Można powiedzieć, że profesjonalne detergenty tworzą pewną warstwę ochronną na materiale. Pozwala to cieszyć się dłużej wyglądem naszych mebli. Dla utrwalenia efektu długotrwałej ochrony konieczne jest regularne zamawianie fachowego prania foteli i tapicerki meblowej.

Specjaliści zalecają, aby cały proces powtarzać raz lub dwa razy w ciągu roku. Taka częstotliwość powinna okazać się wystarczająca. Pozwoli Ci to zachować jednocześnie czystość oraz pozbyć się niechcianych drobnoustrojów, które żyją w głębokich warstwach materiału. Będzie to miało bardzo pozytywny wpływ na Twoje zdrowie. Jeżeli jesteś alergikiem lub w danym pomieszczeniu przebywają alergicy, usunięcie roztoczy może mieć ogromny wpływ na codzienne funkcjonowanie.

Artykuł sponsorowany