Jaką pościel wybrać do dziecięcego łóżeczka?

Niezakłócony i zdrowy sen dziecka to skarb każdego rodzica. Aby zapewnić maluchowi maksimum komfortu, należy przede wszystkim, zadbać o dobrej jakości, twardy materac, na którym będzie spało dziecko. Niezwykle istotne jest też zwrócenie uwagi na materiały, z których wykonane są prześcieradła, pościele i kocyki.

Sen noworodka

Na samym początku, w okresie noworodkowym, najbezpieczniejsza jest rezygnacja z wszelkich dodatkowych produktów znajdujących się w łóżeczku. Należy wyjąć maskotki, poduszki, wyjąć ochraniacz. Noworodek nie wymaga też przykrywania kołderką, która w pierwszych dniach życia dziecka może stanowić dla niego zagrożenie np. zakrywając buzię i nos. Najlepszym rozwiązaniem zapewniającym komfort snu przez pierwsze dni, jest inwestycja w śpiworek lub tzw. ciasne spowijanie, czyli otaczanie rączek i tułowia dziecka dobrej jakości materiałem, pieluchą bambusową, lub cienkim kocykiem dostępnym w Kidspace-shop.com.

Pościel dla starszego dziecka

Nieco inaczej wygląda kwestia snu nieco starszego dziecka. Dla niemowląt dostępne są różne kolorowe kołderki i ochraniacze na szczebelki, które zapobiegają uderzeniu się dziecka o twardą powierzchnię. Kołderka dla malucha powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów.

Najlepsza pościel dziecięca wykonana jest z antyalergicznej bawełny. Ten materiał jest nie tylko wytrzymały i odporny na częste pranie, ale również posiada zdolności higroskopijne (pochłania wilgoć) i umożliwia swobodną cyrkulację powietrza. Dzięki tym funkcjom, delikatna skóra dziecka utrzymywana jest w optymalnej dla ciała temperaturze. Maluchowi podczas snu, nie będzie ani zbyt gorąco, ani za zimno a miły w dotyku materiał sprawi poczucie komfortu.

Jaką pościel wybrać do dziecięcego łóżeczka?

Rozmiary i rodzaje pościeli

Najczęściej kupowane rozmiary pościeli dla dzieci to 90/120 i 100/135. Tak naprawdę, dobrze dopasowana kołderka może służyć dziecku nawet do czasu ukończenia 4 roku życia. Oprócz praktycznych względów, które są priorytetowe, producenci pościeli dziecięcej oferują również dowolną kolorystykę i bogate, fantazyjne wzornictwo. Obecnie, można dopasować wzór pościeli do wystroju pokoju lub kącika dziecięcego. Pościel bawełniana może być zatem haftowana, drukowana lub opatrzona w oryginalne dziecięce aplikacje. Bawełna i flanela mają to do siebie, że wyjątkowo dobrze chłoną kolory, co daje nieomal nieograniczane możliwości drukowania i farbowania.

Dzięki wysokiej gramaturze pościeli niemowlęcej, nawet podczas wyjątkowo częstego prania (co przy maluchach jest nieuniknione), materiał nie traci na intensywności kolorów. Podczas prania warto jednak trzymać się zaleceń producenta.

Pościel niemowlęca jest nieodłącznym punktem na wyprawkowej liście, chociaż z jej wykorzystaniem warto się wstrzymać przez co najmniej pierwszy miesiąc życia dziecka, warto kupić ją już na samym początku. Pościel powinna być wykonana z dobrej jakości materiałów i być dopasowana do wielkości łóżeczka. Na samym końcu, warto zwrócić uwagę na jej estetykę i dopasowanie do stylistyki wnętrza i własnych upodobań.

 

Jeżeli szukasz produktów najwyższej jakości sprawdź pościel do łóżeczka Kidspace, którą pokocha Twój maluszek.