Kiedy zacząć karmić dziecko kaszkami?

Wielu młodych rodziców boryka się z problemem odżywiania swojego dziecka. W pierwszych chwilach jest to oczywiście mleko, jednak z czasem dorasta i potrzebuje czegoś pożywniejszego. Najbezpieczniejszym pokarmem jest coś, co dziecko łatwo będzie mogło przełknąć i się nie zakrztusi. Kaszki są najlepszym wyborem, czy to domowe, czy też kupne ze specjalną dedykacją dla najmłodszych. Kiedy nasza pociecha skończy pół roku można je już podawać.

Jakie wybierać kaszki dla dzieci?

Kaszki są bardzo wartościowe oraz sycące. Zawierają wiele niezbędnych witamin takich, jak np.: wapń, magnez, żelazo, błonnik, witaminy B, E, PP oraz wiele innych. Dziecko po 6 miesiącu życia potrzebuję coraz więcej energii i substancji odżywczych, dlatego mleko matki nie jest już mu w stanie tego zapewnić. Na sam początek, kiedy maluch zaczyna być przyzwyczajany do nowego pożywienia, powinny być to kaszki bezsmakowe oraz takie, które posiadają gładką konsystencję. Poleca się głównie drobne kaszki, które można przygotować samodzielnie w domu. Trzeba pamiętać żeby produkty były bardziej naturalne, a mniej przetworzone. Rekomenduję się także wiele zbóż, które mogą być składnikiem kaszki np.: Pszenica, ryż, kukurydza, żyto, jęczmień, gryka, owies itp.

Kleiki powinno podawać się przede wszystkim rano, na śniadanie, tak aby porcja zapewniała mu energię na cały dzień. Dzięki czemu maleństwo będzie spało spokojnie w nocy. Tego typu pokarm jest zazwyczaj wysoko kaloryczny, dlatego zalecane są jedna lub dwie porcje dziennie. Warto wprowadzać różnorodność w posiłkach, jednak do każdej zmiany i każdego rodzaju kaszki należy dziecko przyzwyczaić. Ważnym jest, by kaszki były bezglutenowe, za to można podawać je z dodatkiem owoców.

Kaszki Humana Baby

Na rynku znajdziemy wiele różnych kaszek dziecięcych, jednak często trudno wybrać te najlepszą. Jedną z popularnych i polecanych są kaszki Humana baby. Firma Humana dba o to, by produkty były jak najbardziej naturalne, przygotowywane są w oparciu o wyniki dotyczące żywienia niemowląt, także mają wieloletnie doświadczenie na rynku. Wszystko jest w 100% organiczne, a składniki wzbogacają dietę niemowląt.

Na stronie producenta, rodzic ma możliwość odnalezienia asortymentu na podstawie wieku dziecka i innych szczegółowych informacji. Humana oferuje kaszki na bazie zbóż i owoców, ryżu, pszenicy itp. Do dyspozycji są również ze względu na porę: dzień i noc, a także wcześniej wspomniane – organiczne. Przed zdecydowaniem się na produkt, rodzic może dowiedzieć się jakie zawiera składniki, substancje odżywcze, a także jakie posiada wskazania. Humana Baby to najlepsze kaszki dziecięce wśród polecanych.

Każda matka, która z mleka przerzuca się na inny pokarm, powinna zwracać szczególną uwagę na skład. Dodatkowo ważnym jest, by stopniowo przyzwyczajać malucha do czegoś innego, nowego. Oczywiście można zacząć od zwykłych kaszek i powoli wprowadzać bardziej ubogacone np. z owocami, jednak pamiętając przy tym, by wcześniej przez pewien czas podawać zwykłą kaszkę.