Zalety obiadów w przedszkolu w formie cateringu

Jesteś na etapie wyboru odpowiedniego przedszkola? W takim przypadku na pewno zwrócisz także uwagę na sposób serwowania posiłków. Dzisiaj do wyboru są dwa rozwiązania – catering lub własna stołówka. Co jest lepsze?

Maluch w przedszkolu powinien każdego dnia mieć dostęp do pożywnych, zdrowych dań wspierających jego rozwój. Właśnie dlatego w przedszkolach oferowane jest również wyżywienie. Najczęściej to wyżywienie całodzienne, od śniadania aż do podwieczorku w zależności od czasu spędzanego przez dziecko w placówce, ale rodzice mogą wykupić też inne pakiety, na przykład tylko obiady.

Kiedyś przedszkola wyposażone były we własne kuchnie i stołówki, gdzie przygotowywano każdego dnia różne dania. Teraz jednak takie rozwiązanie jest spotykane coraz rzadziej i obiady w przedszkolu w Warszawie oraz w innych miastach są dostarczane przez firmy cateringowe. Wielu rodziców uważa, że catering w przedszkolu jest złym pomysłem. Przede wszystkim kojarzy nam się z gorszej jakości jedzeniem serwowanym podczas różnego rodzaju wydarzeń, na przykład bankietów, urodzin. Także catering jest wiązany z dość wysokimi cenami. Pojawia się też kwestia dostawy posiłków, które przygotowywane są z dala od placówki – pojawia się ryzyko, że mogą być już nieświeże, zimne, niesmaczne.

Warto jednak wskazać, że nowoczesne firmy cateringowe wychodzą także naprzeciwko potrzebom placówek takich jak przedszkola i szkoły. Usługi cateringowe w tym przypadku to korzystne rozwiązanie, biorąc pod uwagę koszty, komfort oraz bezpieczeństwo. Firmy obsługujące te placówki dostarczają wówczas kompletne posiłki na cały dzień lub tylko wybrane z nich w specjalnych pojemnikach, które zapewniają im świeżość i odpowiednią temperaturę. Nie trzeba też obawiać się o kwestie związane ze zdrowiem. Firmy cateringowe najczęściej współpracują z doświadczonymi dietetykami, którzy przygotowują menu obejmujące zbilansowane, kompletne posiłki smakujące najmłodszym. Oczywiście, nie możemy zapominać też o kwestii ceny – catering to często najkorzystniejsza cenowo opcja.