Budowa domu drewnianego całorocznego

Zbudowanie domu z drewna było jednym z pierwszych pomysłów na stworzenie ogniska domowego. Ta tradycja trwa do dziś, łącząc się z najnowszymi technologiami.

Budowa drewnianego domu

Budowa drewnianego domu bardzo często jest wykonywana z drewna klejonego, który ma wiele zalet pod względem technologii. Do najważniejszych z nich zaliczamy:

  • Krótki czas budowy
  • Znakomitą izolację
  • Zdrowy klimat
  • Przyjazne środowisko
  • Mniejszy koszt

Wiele firm oferujących budowanie domu drewnianego daje nam również gwarancję na jedną ekipę budowlaną i konkretny, wcześniej uzgodniony termin wykonania prac.

Warto wiedzieć, że wykonując budowę domu drewnianego z drewna klejonego możemy uzyskać od 7 do nawet 10 procent więcej powierzchni w budynku. Czyni to naszą inwestycję jeszcze bardziej atrakcyjną, szczególnie wiedząc, iż drewno klejone jest niebywale wytrzymałe, nawet bardziej od drewna tradycyjnego.

Budowa domu drewnianego całorocznego

Budowa domu drewnianego całorocznego do niedawna kojarzyła się przede wszystkim z domami letniskowymi. Od pewnego czasu inwestorzy postanowili zainwestować jednak w ich budowę, głównie przez szereg zalet domów, w których znajdziemy takie perełki jak:

  • Energooszczędność
  • Budowę zgodną z naturą
  • To, że są proekologiczne
  • Dają bardzo dobre parametry cieplne

Jeśli chodzi o ostatni przykład, to oznacza on w skrócie te same parametry, co w przypadku domów całorocznych murowanych, z tym że uzyskujemy je o wiele prościej, oszczędzając na materiałach i w kwestii czysto finansowej. Budowa domu drewnianego całorocznego jest bardzo opłacalną inwestycją, a w połączeniu z najnowszymi technologiami staje się wręcz niezastąpiona.

Warto pamiętać, że wiele domów drewnianych jest wykonywanych z bali. Obejmują one nie tylko domki całoroczne, lecz również letniskowe, dając nam niebywały komfort, pozwalając mieszkać ekologicznie i niskim kosztem.

Dom drewniany nie tylko dla dzieci!

Domy drewniane bardzo często kojarzone są z domkami na drzewie. Jest to bardzo mylne wrażenie, ponieważ obecnie budowane domy z drewna nadal są bardzo cenione, szczególnie w połączeniu z najnowszą technologią. Nie ma nic cudowniejszego niż bezpieczny dom wykonany z drewna!

Artykuł partnera