Kilka pomysłów na to, jak przygotować niebanalne jasełka

Wydaje się, że jasełka to w ciągu roku takie przedstawienie, którego oczekują dzieci niezależnie od wieku, rodzice czy dyrekcja szkoły. W okresie Bożego narodzenia wszyscy więc myślą o tym jak przygotować takie przedstawienie, które wszystkich oczaruje. Nie będzie to jednak takie proste. Opowieść o narodzeniu Jezusa jest bowiem doskonale wszystkim znana, dlatego pojawia się pytanie, jak tutaj odkryć coś wyjątkowego? Jak to zinterpretować? 

Okazuje się, że da się to zrobić inaczej niż co roku. Tak naprawdę ta opowieść może się stać inspiracją do wielu różnych form estetycznych. Niebanalny scenariusz jasełek to jak się wydaje obecnie podstawa, według której budować można  świetną opowieść, która poriwe widzów i sprawi, że aktorzy będą chcieli być zaangażowani. Na pewno przedstawienie może mieć ciekawą, lekką formę, w której będzie dużo humoru. Oczywiście trzeba jednocześnie przy tym zachować pewien dystans i zrealizować wszystko tak, by nie umniejszać tego o czym w przedstawieniu tak naprawdę jest mowa. Świetnie do przedstawienia pasować będą różne role pisane wierszem, które wpisywać się będą doskonale w całość. 

Jeśli chce się zbudować ciekawe przedstawienie można także postarać się o wprowadzenie do scenariusza ciekawych ról, które sprofilują całkowicie ten występ. Można wprowadzić jakieś postacie związane z konkretnymi wydarzeniami czy też odniesienia do grup społecznych lub zawodowych. Odpowiednie stroje odnoszące się do danego regionu także mogą się stać świetnym uzupełnieniem dla przygotowywanej fabuły. 

W wielu przypadkach sprawdza się właśnie wprowadzenie do scenariusza takich postaci, które naturalnie tam nie występowały. Inne zwierzęta, czy dodatkowe osoby to pewna forma, która może sprawić, że to przedstawienie będzie nieco inne i będzie można z niego jeszcze więcej wyciągnąć. 

Chodzi tak naprawdę o to, by przedstawieniem na jasełka wszystkich widzów nieco zaskoczyć. Jeśli to się uda to będzie można powiedzieć, że przedstawienie jest udane. Nie może być tak, że widzowie będą na przedstawieniu ziewać i czekać tylko i wyłącznie kiedy się skończy. 

Również pośród naszych scenariuszy na pewno znajdziecie coś interesującego dla siebie i będziecie mogli przygotować wyjątkowe przedstawienie.

Materiał partnera zewnętrznego - scenariuszejaselek.pl